Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

  Whisky angielska

  Do początku XX wieku angielska whisky w ogóle nie miała racji bytu. Dopiero w 2006 roku w Anglii pojawiła się pierwsza, tamtejsza destylarnia. Dziś w tym kraju funkcjonuje aż 6 różnych destylarni, które chcą rzucić wyzwanie Szkotom i Irlandczykom. Czy im się uda?

  Skąd się wzięła whisky z Anglii?

  Obecna, angielska whisky, jeszcze do niedawna nie istniała. Dopiero w 2005 roku rodzina Nelstropów postanowiła to zmienić, przygotowując się do produkcji własnego alkoholu sygnowanego brandem „The English Whisky Co.” Pierwsza whisky Anglia dojrzewała aż przez 3 lata, by uzyskać ten jedyny i niepowtarzalny, wyrazisty smak. Co ciekawe, trunek jest sprzedawany nie tylko na terenie UK, ale również na wielu rynkach zagranicznych. Można się nim raczyć w Japonii, Singapurze, Tajwanie, a nawet w Europie Zachodniej i USA.

  W 2009 roku założyciel marki – Andrew Nelstrop – wielokrotnie podkreślał, że produkcja nowego alkoholu, łamiącego aż stuletnią “tradycję” była obciążona sporym ryzykiem. Trunek z „The English Whisky Co.” stał się prawdziwą, angielską whisky dokładnie w dniu 27 listopada 2009 roku. Wtedy to – zgodnie z obowiązującymi przepisami – minęły trzy lata i jeden dzień, wymagane przy produkcji alkoholu. Pierwsza whisky z Anglii trafiła na rynek niedługo potem, bo 16 grudnia 2009 roku. I – jak powszechnie wiadomo – przynosi producentowi duże zyski.

  Whisky Anglia – nie tylko The English Whisky Co. 

  Z biegiem lat pojawiały się na rynku nowe, angielskie destylarnie. Ich twórcy całkiem słusznie doszli do wniosku, że wysyłanie uprawianego jęczmienia do Szkocji nie ma sensu. Dlatego w ciągu ostatniego dziesięciolecia w Wielkiej Brytanii pojawiły się kolejne destylarnie: Adnams, The London Distillery Company, East London Liquor Co i The Lakes Distillery.

  Stosunkowo niedawno, bo w 2017 roku swoją pierwszy, słodowy alkohol wypuściła kolejna, najmłodsza z brytyjskich destylarni: Cotswolds Distillery. Co ciekawe, jej twórcą jest Amerykanin Daniel Szor, który do współpracy zaprosił Harry’ego Cockburna. Człowieka uznawanego za jednego z najlepszych mistrzów destylacji. Zaprosił także Jima Swana, który jest niekwestionowanym specjalistą od beczek. Ten niezwykły zespół pracuje nad swoją marką do dziś, dzięki czemu jej popularność wśród znawców z całego świata z roku na rok rośnie.

  Whisky Anglia – kolejne projekty 

  Dziś kolejne odmiany whisky z Anglii zaczynają coraz śmielej poczynać sobie na rynku. Niektórzy nawet sądzą, że z biegiem lat to właśnie Wielka Brytania zacznie dominować w produkcji trunku. Świadczą o tym… analizy ekologów, którzy jednoznacznie wskazują, iż zmiany klimatyczne mogą ograniczyć produkcję alkoholu w wielu szkockich destylarniach. Czy to oznacza, że angielska whisky stanie się trunkiem znanym i podziwianym na całym świecie? To się jeszcze okaże. Niemniej już teraz warto rozkoszować się unikatowym smakiem tego trunku.

  Reasumując, angielska whisky to trunek stosunkowo młody, aczkolwiek rozwijający się bardzo dynamicznie. I nic nie wskazuje na to, by w przyszłych dziesięcioleciach miało być inaczej.

  Koszyk Wróć do strony