Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

  Whisky blended single malt

  • KAMIKI BLENDED MALT 48%

   WHISKY KAMIKI BLENDED MALT 48% 0,5L

   339,00  Availability: w magazynie
  • ILEACH CASK STRENGTH 58% 0,7L

   WHISKY ILEACH CASK STRENGTH 58% 0,7L

   219,00  Availability: w magazynie
  • BIG PEAT 12YO 46% 0.7L

   WHISKY BIG PEAT 12YO 46%% 0,7L

   289,00  Availability: w magazynie
  • ADNAMS TRIPLE MALT 47%

   WHISKY ADNAMS TRIPLE MALT 47% 0,7L

   349,00  Availability: w magazynie
  • TIMOROUS BEASTIE DOUGLAS LAING'S 46,8%

   WHISKY TIMOROUS BEASTIE DOUGLAS LAING’S 46,8% 0,7L

   249,90  Availability: w magazynie
  • Big Peat Douglas Laing

   WHISKY BIG PEAT DOUGLAS LAING’S 46% 0,7L

   269,00  Availability: w magazynie
  • THE GAULDRONS DOUGLAS LAING 46,2%

   THE GAULDRONS DOUGLAS LAING 46,2% 0,7L

   289,00  Availability: brak w magazynie
  • BIG PEAT 53,7% 0.7L CHRISTMAS EDITION 2019

   BIG PEAT 53,7% 0,7L CHRISTMAS EDITION 2019

   339,00  Availability: brak w magazynie

  Whisky blended single malt nazywana jest również pure malt. Trunki stanowią połączenie kilku single malt z różnych destylarni. Wszystko po to, aby uzyskać niepowtarzalny, a zarazem złożony smak. Zbalansowana kompozycja na pewno przypadnie do gustu wybrednym koneserom, którzy stale poszukują nowych doznań. Whisky mieszane single malt produkowane są ze słodu jęczmiennego, którego pozyskanie jest żmudnym i kosztownym procesem. Dużą rolę odgrywa również proces destylacji. Dobra whisky pure malt leżakuje w dębowych beczkach przez minimum trzy lata, gdyż dzięki temu zyskuje wyjątkowej głębi.

  Co warto wiedzieć o mieszanych whisky single malt?

  Whisky blended single malt istnieje na rynku od wielu lat. To alkohol dla koneserów, którzy pragną napawać się każdym łykiem ulubionego trunku. Proces produkcji nie należy do najłatwiejszych, co ma bezpośredni wpływ na finalną cenę produktu. Nie można również nie wspomnieć o starannie wyselekcjonowanych surowcach, które spełniają rygorystyczne normy i standardy. Whisky pure malt produkuje się wyłącznie z jęczmienia – nie stosuje się tutaj innych zbóż, takich jak żyto czy pszenica.

  Whisky blended single malt wymaga zmieszania kilku whisky typu single malt, które nie pochodzą z tej samej destylarni. Co ma to na celu? Przede wszystkim uzyskanie wyrafinowanego i oryginalnego smaku, o którym trudno jest zapomnieć. Dodatkowo stworzenie też smaku, który połączy wszytsko to, co najlepsze czerpiąc z różnych receptur i lokalnych „tajemnic” komponowania unikalnych smaków. Whisky takie oferowane są przez wielu producentów, więc znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie jest tylko kwestią czasu. Jednocześnie wachlarz dostępnych kompozycji jest bardzo szeroki.

  Gdzie produkowana jest whisky blended single malt?

  Whisky tą produkuje się w różnych częściach świata, więc warto jest skupić się na najpopularniejszych trunkach. Z pewnością należą do nich alkohole wywodzące się ze Szwecji. Alkohole wytwarza się tutaj w oparciu o rygorystyczne standardy. Whisky słodowa musi leżakować w dębowych beczkach minimum trzy lata. Ponadto jest ona dwukrotnie destylowana. Wszystko po to, aby whisky pure zachwycały wyjątkową głębią smaku. Od takich specjałów trudno jest się oderwać.

  Whisky blended single malt pochodzące z regionu Lowlands (na południu Szkocji) są zazwyczaj dość łagodne, a ich smak umiarkowanie intensywny. Docenią to osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z opisywanym gatunkiem. Warto wiedzieć, że whisky takie  z Irlandii poddawane są trzykrotnej destylacji. Odmianę tą wytwarza się również w Stanach Zjednoczonych czy Japonii, jednak obowiązują tam inne normy. W różnych częściach świata, odmiennie postrzega się smak i filozofię mieszania whisky, stąd ta oferta jest tak różnorodna.

  Z czym podawać whisky blended single malt?

  Whisky blended single malt można serwować na różne sposoby, więc jedynym ograniczeniem są osobiste upodobania. To trunek dobry zarówno na specjalne okazje, jak i na co dzień. W zależności od każdego z komponentów blendu, degustować można i wybitne whisky premium i trunki idealne na co dzień. Można po niego sięgnąć zarówno podczas wakacyjnego relaksu czy zimowych wieczorów spędzonych przed kominkiem.

  Whisky pure nie wymagają żadnych dodatków. Często właśnie ich brak sprawia, ze chwile z mieszaną whisky są tak wyjątkowe, jak ich bukiet. Smakosze delektują się każdym łykiem wysokojakościowego alkoholu. Nie ma jednak przeciwwskazań do tego, bo stanowił on bazę drinków czy koktajlów z procentami.

  Koszyk Wróć do strony