Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie jednego wyniku

  Ubijaki barmańskie

  Niektóre składniki koktajli wymagają odrobiny siły, aby wydobyć ich pełen potencjał. Mowa o ziołach oraz owocach, które muszą zostać odpowiednio zmiażdżone, zanim zostaną zmieszane z alkoholem. Wtedy właśnie czas sięgnąć po ubijaki barmańskie.

  Do czego służą ubijaki barmańskie? 

  Ubijaki barmańskie to narzędzie w arsenale mistrza sztuki barmańskiej, które wymaga sporej wprawy w użytkowaniu. Chociaż mowa o wyjątkowo prostym przedmiocie, w tym wypadku nie istnieją żadne miarki, podpowiadające, jak mocno ugnieść poszczególne składniki. Jak sama nazwa wskazuje, ubijaków barmańskich używa się do miażdżenia owoców oraz ziół. Pomaga to uwolnić nuty smakowe, które wraz z alkoholem lub syropem, tworzą perfekcyjną kompozycję.

  Klasycznymi przykładami koktajli, które wymagają ubijaka barmańskiego jest orzeźwiające Mojito, Old Fashioned oraz Caipirinha. Niezależnie od tego, czy mowa o profesjonalnym serwowaniu wytrawnych drinków, czy też miksowaniu dla przyjaciół, ubijaki barmańskie stanowią klucz do stworzenia idealnych koktajli. To wyjątkowo użyteczne akcesorium, które znajdzie szerokie zastosowanie w rękach miłośnika eksperymentów i nietypowych smaków. Ubijaki dla barmanów to także doskonałe prezenty dla osób interesującymi się miksologią.

  Jak wybrać idealny ubijak barmański? 

  Ubijaki barmańskie muszą przede wszystkim pasować do ręki, która się będzie nimi posługiwała. Cięższe modele mogą być dla niektórych osób kłopotliwe w użyciu. Jednocześnie jednak znacznie szybciej poradzą sobie z miażdżeniem składników. Ubijaki  do baru są często wykonane ze stali nierdzewnej, co sprawia, że są łatwe w myciu, a także bardziej higieniczne. W przeciwieństwie do drewnianych akcesoriów nie ulegają one zaplamieniu, co pozwala zachować czystość akcesoriów. Stalowe ubijaki barmańskie są często wyposażone w kolce z tworzywa sztucznego, które nie tylko ułatwiają w miażdżeniu składników, ale również są bezpieczne. Podczas wyboru ubijaka barmańskiego warto zwrócić uwagę na jego rozmiary i ciężar, dzięki czemu zyskamy pewność, że dosięgnie on dna szklanek typu highball.  Przyrządy te sprawdzają się również do kruszenia lodu, co pozwala szybciej schłodzić i rozcieńczyć niektóre drinki.

  Koszyk Wróć do strony