Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Likiery maracuja

  • PASSOA 17% 0,7L

   LIKIER PASSOA 17% 0,7L

   67,00  Availability: w magazynie
  • PASSOA 17% 0,7L

   PASSOA 1L

   99,00  Availability: brak w magazynie
  • BOLS MARACUJA 17%

   BOLS MARACUJA 17% 0,7L

   62,99  Availability: brak w magazynie

   

  Nie jest tajemnicą, że likiery maracuja, są dość unikatowe na rynku. Ich wyjątkowy, egzotyczny smak zaskakuje bowiem każdego, kto — zwłaszcza po raz pierwszy — spróbuje tego trunku. Mimo to można odnieść wrażenie, że te niezwykłe alkohole mają w sobie coś wyjątkowego. Tym czymś (oprócz ich niezaprzeczalnego smaku i aromatu) jest swoisty klimat, który wokół siebie tworzą. Właśnie dlatego warto je głębiej poznać!

  Likiery maracuja — jak smakują?

  Likiery marakuja to przede wszystkim solidna dawka słodyczy. Te skądinąd unikatowe trunki zaskakują jednak czymś więcej. Tym czymś są oczywiście oryginalne kompozycje smakowe i zapachowe. Alkohole te wyróżniają się przede wszystkim dużą gęstością. Gros z nich przypomina raczej lekki, choć mocno słodkawy syrop, w którym — oprócz tytułowej marakui — można znaleźć również wanilię, owoce cytrusowe, a także niektóre przyprawy. Dzięki temu smak wielu trunków jest dość nieoczywisty. Po drugie, alkohole te wyróżniają się również solidną dawką owocowego orzeźwienia. Wiele z nich posiada w swoim składzie naturalny sok z marakui, wobec czego picie ich staje się prawdziwą przyjemnością. Nie można też zapominać, że na smak trunków ma również wpływ zawartość znajdującego się w nich alkoholu. Zwykle jest go mało (około 20 – 25 procent), a to oznacza, że są to trunki mocne, ale bardzo przyjemne w smaku. Idealnie wyważony smak owoców i intensywność spirytusu tworzą w tym przypadku bardzo zgrabne smakowo połączenie.

  Likiery maracuja — kiedy i w jakich okolicznościach pić?

  Marakuja to owoc, który niewątpliwie kojarzy się z egzotyką, ale też i latem. Likiery maracuja warto potraktować jako sposób na orzeźwienie w letnie, gorące dni. Trzeba jednak pamiętać, że alkohole o smaku marakui będą też świetnym dodatkiem do zimowej szarugi. Dzięki nim łatwiej będzie można sobie przypomnieć radość towarzyszącą porze letniej. Co więcej, ich słodkawy, a zarazem mocno owocowy smak posiada też właściwości rozgrzewające. A to oznacza, że osoby smakujące się w tym trunku szybko wrócą — zwłaszcza mentalnie — do uroków lata. Jeśli chodzi o okoliczności picia likierów maracuja, to warto je podawać w formie deseru. Oczywiście mogą one zostać potraktowane jako deser główny lub też jako smakowity dodatek do niego (zwłaszcza do lodów, ciast i kawy). Naturalnie ostateczną decyzję co do sposobu podawania trunków pozostawiamy samym koneserom.

  Likiery maracuja — z czym łączyć?

  Likiery maracuja to alkohole, z którymi można bardzo łatwo eksperymentować. Można je łączyć z praktycznie wszystkimi owocami egzotycznymi i cytrusami, tworząc w ten sposób wyjątkową, bo letnią kompozycję smaków. Klasyką, jeśli chodzi o podawanie tych trunków, jest naturalnie lód, dzięki któremu ich intensywna słodycz i gęsta konsystencja zostają nieco stłumione. Likiery maracuja można też podawać z miętą, która — w połączeniu ze wspomnianym lodem — będzie potęgować efekt orzeźwienia. Wybierając dodatki do likieru z marakują, można też postawić na klasyczne napoje, w tym colę.

  Reasumując, likiery marakuja to świetna i niepowtarzalna kompozycja smakowa, obok której nie da się przejść obojętnie.

  Koszyk Wróć do strony