Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Brandy z Armenii

  • ARARAT 3YO 40% 0,7L

   BRANDY ARARAT 3YO 40% 0,7L

   99,00  Availability: w magazynie
  • ARARAT 10YO AKHTAMAR 40% 0,7L

   BRANDY ARARAT 10YO AKHTAMAR 40% 0,7L

   199,00  Availability: w magazynie

  Armenia: ojczyzna brandy

  Armenia jest uważana za kolebkę brandy. Produkcja brandy w tym kraju sięga aż do starożytności, kiedy to winogrona były destylowane w celu uzyskania alkoholu o wyższej mocy. Wraz z rozwojem handlu i techniki produkcji, brandy stała się coraz bardziej popularna w Armenii i na całym świecie.

  Historia produkcji brandy w Armenii

  Pierwsze wzmianki o produkcji brandy pochodzą z IV wieku p.n.e. W tym czasie winogrona były destylowane w celu uzyskania alkoholu o wyższej mocy, który był używany do celów medycznych i religijnych. W okresie średniowiecza brandy była już powszechnie produkowana i spożywana w Armenii.

  W XIX wieku produkcja brandy  przeżyła rozkwit. Powstało wiele nowych destylarni, a brandy stała się ważnym produktem eksportowym. W tym czasie brandy produkowano głównie z winogron odmian Areni i Voskehat.

  W XX wieku produkcja brandy w Armenii została dotkliwie dotknięta przez wojny i rewolucje. Dopiero w latach 60. XX wieku brandy zaczęła ponownie odzyskiwać swoją popularność. W tym czasie powstała nowa destylarnia Ararat, która szybko stała się jedną z największych i najbardziej prestiżowych destylarni brandy na świecie.

  Rodzaje brandy produkowane w Armenii

  • Ararat –  produkowana z winogron odmian Areni i Voskehat.
  • Voskikan –  produkowana z winogron odmiany Voskehat. Voskikan jest znana z delikatnego, owocowego smaku.
  • Areni –  produkowana z winogron odmiany Areni. Areni jest znana z bogatego, aromatycznego smaku.

  Brandy z Armenii

  Brandy jest wysoko ceniona na całym świecie. Jest to produkt o bogatej historii i tradycji, który zachwyca swoim smakiem i aromatem.

  Shopping cart close