Nazwa brandy wzięła się od holenderskiego słowa “brandewijn”. Jest to trunek podobny do koniaku, lecz w przeciwieństwie do niego, brandy może być produkowana wszędzie, a nie wyłącznie we Francji. 

  W średniowieczu służyła do celów medycznych i kosmetycznych. Na jej bazie tworzono leki oraz perfumy. Nie nadawała się on do picia ze względu na duże zanieczyszczenie spowodowane słabą destylacją. 

  Z biegiem czasu udoskonalano sposoby produkcji, co dawało trunek „czystszy”, a zarazem smaczniejszy i łagodniejszy. 

  Procesem destylacji zaczęło interesować się coraz więcej osób, w tym żeglarze, a nawet studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego. Gdy zjednoczyli siły, opatentowali aparaturę, która bardzo przypomina tą, jakiej używa się do dnia dzisiejszego. 

  Brandy powstaje z wina gronowego i wyłącznie z białych winogron. Produkcję dzieli się na dwa etapy: pierwszym jest destylacja, w której wino fermentuje, a drugim dojrzewanie. 

  Brandy leżakuje w przeróżnych beczkach. Możliwości jest bardzo dużo, a każdy rodzaj beczki daje inny smak. Czasem dla bardziej intensywnego kolory dodawany jest karmel. 

  Brandy może być robione również z jabłek albo wiśni. Wymogiem jest natomiast, by na etykiecie było to wyraźnie zaznaczone. 

  W naszej ofercie posiadamy trunki armeńskie, greckie, niemieckie czy hiszpańskie. Pionierami tej kategorii są marki takie jak Torres, Metaxa czy Ararat.

   • STOCK 84 VSOP 38% 0,7L
   • STOCK 84 XO 40% 0,7L
   • TORRES 10YO 38% 1L
   • TORRES 10YO 38% 0,7L
   • TORRES 15YO 40% 1L
   • TORRES 5YO 38% 1L