Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

  Whisky tajwańska

  • KAVALAN PODIUM 46%

   WHISKY KAVALAN PODIUM 46% 0,7L

   355,00  Availability: w magazynie
  • KAVALAN SOLIST BOURBON 59,4%

   WHISKY KAVALAN SOLIST BOURBON 59,4% 0,7L

   599,00  Availability: w magazynie
  • KAVALAN SOLIST VINHO BARRIQUE 57,8%

   WHISKY KAVALAN SOLIST VINHO BARRIQUE 57,8% 0,7L

   899,00  Availability: w magazynie
  • KAVALAN SINGLE MALT SHERRY OAK 46% 0.7L

   WHISKY KAVALAN SINGLE MALT SHERRY OAK 46% 0.7L

   519,00  Availability: w magazynie
  • KAVALAN CONCERTMASTER PORT CASK FINISH 40%

   KAVALAN CONCERTMASTER PORT CASK FINISH 40% 0,7L

   299,00  Availability: brak w magazynie
  • KAVALAN EX-BOURBON OAK 46%

   KAVALAN EX-BOURBON OAK 46% 0,7L

   319,00  Availability: brak w magazynie
  • KAVALAN SHERRY CASK 59,4% 0,7L

   KAVALAN SHERRY CASK 59,4% 0,7L

   679,00  Availability: brak w magazynie
  • KAVALAN SOLIST BOURBON 55,6%

   KAVALAN SOLIST BOURBON 55,6% 0,7L

   599,00  Availability: brak w magazynie

  W 2010 roku miała miejsce rzecz praktycznie niemożliwa. Zaledwie cztery lata po otwarciu destylarni Kavalan, whisky Taiwan zwyciężyła trunki ze Szkocji oraz Anglii podczas degustacji Burns Night. W 2015 roku Kavalan Solist Vinho Barrique Single Cask Strength otrzymał nagrodę WWA dla najlepszego single malta na świecie. Wystarczyła niecała dekada, aby whisky z Taiwanu stały się wyznacznikiem nowoczesnej elegancji. Co trzeba o nich wiedzieć?

  Tropikalny klimat, morska bryza oraz whisky tajwańska 

  Whisky tajwańska to objawienie w świecie trunków, jednakże trudno powiedzieć, że jest to reputacja niezasłużona. Doskonały i zrównoważony smak sprawił, że azjatycki trunek przypadł do gustu nie tylko koneserom o wyrobionym podniebieniu. Balans pomiędzy wytrawnymi oraz słodkimi nutami, uczynił z whisky Taiwan świetny wybór dla początkujących. Mogą oni bez obaw eksplorować wyjątkowo ekskluzywną linię trunków. Niepowtarzalna i gładka faktura, połączona z nutami owoców tropikalnych oraz leżakowaniem w specjalnie przygotowanych beczkach, tworzy zwycięskie połączenie, które przekonało do siebie tak wielu smakoszy.

  Whisky Taiwan dojrzewa znacznie szybciej, ze względu na wysoką temperaturę oraz wilgotność powietrza. Stąd też alkohol zyskuje kolor oraz smak, który w chłodniejszych krajach wymaga nieraz dwukrotnie dłuższego okresu leżakowania. Jednocześnie pora chłodna oraz towarzyszące jej wysokie opady na wyspie sprawiają, że whisky tajwańska zyskuje jedwabistą fakturę, która zostaje dodatkowo podkreślona przez nuty brązowego cukru. Te ostatnie związane są z procesem wypalania beczek. Często pozyskuje się je od lokalnych winiarni, przez co zalegający w baryłkach cukier ulega krystalizacji. W efekcie whisky Taiwan wyróżnia się wyjątkowo bogatym aromatem oraz smakiem, który potrzebował niecałych dwóch dekad, aby zawojować świat.

  Od zera do bohatera – historia whisky tajwańskiej

  Dzieje whisky tajwańskiej są krótkie i związane z jedną nazwą – Kavalan. Destylarnia została ukończona ostatniego dnia 2005 roku, a już 11 marca, dokładnie o 15:30, pierwsza partia alkoholu wypłynęła z aparatury. Dwa lata później pierwszy single malt marki Kavalan ujrzał światło dzienne i wkrótce pokonał konkurencję. stało się to na degustacji podczas Burns Night. Whisky Taiwan od tego czasu stała na najwyższych stopniach podium podczas wielu, międzynarodowych konkursów. Destylarnia Kavalan stale poszerzała portfolio, produkując whisky tajwańską we wszystkich odmianach znanych w Europie. Pomaga w tym szeroki wybór beczek po innych trunkach. Tym sposobem, w ciągu niespełna dwudziestu lat powstał katalog, którego pozazdrościć mogą znacznie starsze destylarnie.

  Kavalan to jedna z dwóch destylarnia na wyspie, jednakże to tylko zwiększyło jej prestiż. Ogromny kompleks produkcyjny przyjmuje około miliona gości rocznie, co doskonale pokazuje jakim zainteresowaniem cieszy się whisky Taiwan – zarówno w Azji, jak i na świecie. Drugą destylarnią na wyspie jest Nantou – winiarnia, która rozpoczęła produkcję single maltów w 2007 roku z wyjątkowo nietypowych powodów. Nadzwyczaj obfite zbiory jęczmienia oraz trudności z eksportem sprawiły, że rolnicy nie mieli co zrobić z nadwyżką ziarna. Rozwiązaniem okazała się destylarnia Nantou. Zaoferowała ona, iż odkupi jęczmień i przekuje go w doskonałą whisky tajwańską. Firma dotrzymała słowa, tworząc unikalną serię trunków.

  Shopping cart close