Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Likiery orzechowe

   

  Likiery orzechowe to wyrafinowana w smaku grupa alkoholi, które wyróżniają się wyrazistym, orzechowym smakiem i aromatem. Często serwowane są wraz z różnymi dodatkami smakowymi. Trunki te produkowane są z orzechów włoskich i laskowych, dzięki czemu wyróżniają się bardzo zróżnicowanymi kombinacjami aromatycznymi, których trzeba skosztować.

  Likiery orzechowe – podstawowe informacje

  Likiery orzechowe są dość popularne zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zwykle można je nabyć w kombinacjach z różnego rodzaju przyprawami korzennymi. Niekiedy występują w połączeniu z wanilią, która dodatkowo podkreśla ich charakterystyczną słodycz. Trunki te można dodatkowo łączyć z mlekiem lub śmietanką, dzięki którym stają się alkoholami o typowo deserowym charakterze. Likiery orzechowe zaczęto produkować w Panamie. To właśnie tam udało się stworzyć alkohole, które zaskakiwały wyrazistym słodko-korzennym smakiem, w którym nie brakowało gorzkich nut. Dzisiejsze alkohole orzechowe są znacznie słodsze i co najważniejsze – wyróżniają się dość lekką konsystencją. W praktyce oznacza to, że likier orzechowy nadaje się do picia bez żadnych dodatków. Można go jednak łączyć z drinkami, koktajlami i shotami. Dzięki temu zyskują one jeszcze bardziej wyrazisty i mocno zaskakujący smak.

  Z czego powstają likiery orzechowe?

  Najważniejszym składnikiem likierów orzechowych jest oczywiście orzech włoski. Co ciekawe, w procesie produkcji tego trunku używa się orzechów zielonych, które z łatwością można pokroić nożem. Często jako dodatku smakowego używa się słodszych orzechów laskowych, dzięki którym gorycz zostaje nieco zrównoważona. Do produkcji likieru orzechowego bardzo często wykorzystuje się cynamon. Jest to przyprawa, która – co warto podkreślić – obowiązkowo pojawia się w świątecznych wariantach alkoholu. Wielu producentów wzbogaca smak “orzechówek” za pomocą goździków, a nawet tak bardzo popularnej (jako dodatek do alkoholi) cytryny. Do produkcji likieru orzechowego używa się też mleka. Jest to jednak najczęściej mleko skondensowane o dużej zawartości tłuszczu. W ten sposób powstaje trunek, który doskonale sprawdza się w roli typowego alkoholu deserowego.

  Likiery orzechowe – zastosowanie

  Likiery orzechowe to alkohole, które najczęściej spożywa się w formie deserowej. Oznacza to, że są świetną alternatywą dla ciasta lub lodów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć je ze sobą. Trunki o mocnym, orzechowym smaku warto połączyć z lodami śmietankowymi lub waniliowymi, które jeszcze bardziej podkreślą ich charakterystyczną słodycz. Likier orzechowy to alkohol na różne okazje. Można go pić podczas dużych, rodzinnych uroczystości, a także w trakcie bardziej kameralnych spotkań ze znajomymi. Alkohol sprawdzi się też w roli trunku do indywidualnej degustacji. Jego charakterystyczny, orzechowo-mleczny smak z pewnością pomoże ukoić nerwy po wyczerpującym dniu lub tygodniu w pracy.

  Jedno jest pewne – likiery orzechowe to alkohole nietuzinkowe, obok których żaden smakosz nie przejdzie obojętnie.

   

  Koszyk Wróć do strony