Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

    Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

    Likiery owocowe

     

    Likiery owocowe to świetna propozycja dla tych, którzy potrzebują energii i orzeźwienia. Największym zainteresowaniem cieszą się alkohole na bazie cytrusów, wiśni, czarnej porzeczki, brzoskwini czy moreli. Opcji jest jednak o wiele więcej, więc każdy znajdzie wariant odpowiedni dla siebie! Na uwagę zasługuje fakt, że alkohole te mają zwykle rzadszą konsystencję niż pozostałe likiery (np. korzenne, kakaowe, kawowe).  Stanowią wyśmienity dodatek do koktajlów oraz drinków. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich dobrej imprezy.

    Czym są likiery owocowe? 

    Likiery owocowe to nic innego jak połączenie owoców oraz alkoholu. Wyróżniają się one orzeźwiającym, a jednocześnie intensywnym i pobudzającym smakiem. Trzeba wiedzieć, że proces ich wytwarzania jest skomplikowany, a zarazem czasochłonny. Do produkcji wykorzystuje się  wyłącznie dojrzałe owoce, które poddawane są infuzji oraz tłoczeniu przez kilka tygodni. Wszystko po to, aby gotowy trunek zachwycał nietuzinkowym smakiem oraz aromatem.

    Miłośnicy trunków o gęstszej konsystencji nie będą zawiedzeni. Likiery owocowe występują w wielu wersjach, więc wszystko zależy od osobistych upodobań. Prawdziwym hitem stało się połączenie likieru śmietankowego z owocami. To płynna szarlotka, która w niepowtarzalny sposób pieści kubki smakowe!

    Początki likierów owocowych

    Nie można jednoznacznie powiedzieć, kiedy zaczęto się raczyć likierami owocowymi. Pierwsze wzmianki o tych trunkach sięgają XVII wieku, kiedy Ludwik XIV odwiedził Chateau de Chambord. Najprawdopodobniej został on poczęstowany wybornym alkoholem na bazie dzikich jeżyn. Produkcja likierów owocowych na skalę światową rozpoczęła się na początku tego stulecia. Amerykanie raczyli się cytrynowymi likierami owocowymi. Polacy preferowali wiśnie, a Francuzi brzoskwinie oraz morele.

    Zapotrzebowanie na likiery owocowe stale rosło. Właśnie dlatego na świecie powstawały nowe destylarnie i fabryki. Warto wspomnieć o słynnej wytwórni De la grande Chartreuse, którą założyli zakonnicy z Grenoble. Benedyktyni również powołali do życia własną fabrykę w Fecamp, gdzie produkowano trunek o nazwie „Benedyktynka”. Ciekawostką jest, że do połowy XIX wieku trunki te nie były w Polsce zbyt popularne. W tamtych czasach najczęściej wybierano alkohole na bazie ziół i roślin dziko rosnących.

    Z czym serwować likiery owocowe? 

    Likiery owocowe sprawdzą się zarówno podczas eleganckiej uroczystości, jak i w trakcie spotkania z przyjaciółmi. Można je pić w formie szotów (w kieliszku do wódki). Ze względu na smak chętnie wybierają je osoby unikające cierpkich trunków. Likiery na bazie owoców to wyśmienity dodatek do egzotycznych koktajlów czy drinków. Alkohole o gęstszej konsystencji świetnie komponują się z deserami lodowymi czy wypiekami.

    Likiery owocowe to rewelacyjna opcja na długie wieczory. Spożywane w umiarze, uprzyjemnią oglądanie filmów, czy słuchanie audiobooków. Wiele osób dolewa niewielką ilość trunku do herbaty lub kakao.

    Koszyk Wróć do strony