Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

  Likiery limonkowe

  • ISOLABELLA LIMONCELLO 30% 0.7L

   LIKIER ISOLABELLA LIMONCELLO 30% 0.7L

   97,00  Availability: w magazynie
  • LIMONCELLO GIORI 30%

   LIKIER LIMONCELLO GIORI 30% 0,7L

   79,00  Availability: w magazynie
  • DE KUYPER BLUE CURACAO

   LIKIER DE KUYPER BLUE CURACAO 20% 0,7L

   85,00  Availability: w magazynie
  • DIGUSTI MANDARINELLO 28% 0,5L

   DIGUSTI MANDARINELLO 28% 0,5L

   119,00  Availability: brak w magazynie
  • Likier Fuckoff Kamikaze

   FUCKOFF KAMIKAZE 15% 0,7L

   65,00  Availability: brak w magazynie
  • DIGUSTI LIMONCIOCCOLAT 18% 0,5L

   DIGUSTI LIMONCIOCCOLAT 18% 0,5L

   99,00  Availability: brak w magazynie

   

  Faktem jest, że likiery limonkowe są stosunkowo rzadko spotykane na polskich stołach. Nie oznacza to oczywiście, że Polacy ich nie lubią. Wręcz przeciwnie — smak limonki (w tym przypadku połączonej z wódką) kojarzy się naszym rodakom bardzo dobrze. Problem polega na tym, że limonka nie jest szczególnie popularna wśród producentów tych trunków. A szkoda…

  Likiery limonkowe – charakterystyka smaku

  Już na pierwszy rzut oka likiery limonkowe kojarzą się z orzeźwieniem i latem. Nie bez powodu pije się je zwłaszcza wtedy, gdyż — mimo solidnej dawki słodyczy — są świetną alternatywą dla intensywnych upałów. Delikatny, lekko zielonkawy kolor tych alkoholi, świetnie łączy się z niektórymi deserami, a także nadaje oryginalny wygląd wielu drinkom. Trzeba jednak pamiętać, że wygląd to nie wszystko! Likiery limonkowe to również wyjątkowy, mocno orzeźwiający smak, w którym dominuje – oprócz wspomnianej limonki – cytryna, mięta i wiele innych, podobnych dodatków. Wielu producentów likierów limonkowych wprowadza do nich smaki kojarzone z owocami cytrusowymi. Wszystko po to, aby alkohol kojarzył się z egzotycznym orzeźwieniem, pełnią lata i aktywnością na świeżym powietrzu.

  Likiery limonkowe – z czym podawać?

  Nie jest tajemnicą, że wyjątkowy smak likierów limonkowych sprawia, że można je spożywać samodzielnie, bez jakichkolwiek dodatków w postaci innych alkoholi, soków lub deserów. Nie można jednak zapominać, że limonka z powodzeniem może stać się elementem znacznie bardziej złożonej smakowo całości. A to oznacza konieczność połączenia trunku z innymi, mocno wyrafinowanymi składnikami. O czym mowa? Wyjątkowy i niepowtarzalny drink, uzyskany na bazie tego trunku, można uzyskać łącząc go z innymi, mocnymi trunkami (lub spirytusem), syropem cukrowym i sokiem grejpfrutowym, tudzież pomarańczowym. Oczywiście całość należy podać z kostkami lodu, by utrzymać wyjątkowy i orzeźwiający klimat kojarzony z egzotyką, radością i rekreacją. Dzięki temu połączeniu uzyska się smaczny napój, który nie tylko nie będzie przesadnie słodki, ale też podkreśli wyjątkowy wymiar smakowy limonki i innych cytrusów.

  Kiedy i w jakich okolicznościach należy pić likiery limonkowe?

  Likiery limonkowe sprawdzą się zarówno podczas mniej oficjalnych spotkań ze znajomymi, jak i w trakcie dużych, rodzinnych imprez. Co prawda nie podaje się ich bezpośrednio do posiłku, ale już jak najbardziej po nim. Trunki te mogą być podawane jako deser lub wraz z nim. Najczęściej łączy się je z lodami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć je z ciastem lub innymi, słodkimi przekąskami. Alkohole o mocno limonkowym smaku sprawdzą się podczas imprez na świeżym powietrzu. Co ważne, nie ma znaczenia, czy jest to ślub, imieniny, czy też urodziny. Likiery limonkowe można podawać zawsze, gdyż mają bardzo uniwersalny smak. Trunkiem można też cieszyć się po pracy, wykorzystując go jako element codziennej rekreacji. Mówiąc wprost — jest to grupa alkoholi, które przeznaczone są głównie dla osób szukających przyjemności z ich spożywania.

  Likiery limonkowe to smak, z którym warto się zapoznać!

  Shopping cart close