Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Likiery pieprzowe

   

  Likiery pieprzowe to z natury alkohole, które łączą w sobie intensywny smak z pewną dawką słodyczy. Jednak gdy do głosu dochodzi pieprz, wszystko zaczyna się zmieniać. Oto rodzina trunków, które nie tylko zaskoczą swym oryginalnym smakiem, ale są przeznaczone dla miłośników mocnych wrażeń. Czas połączyć ze sobą to, co wcześniej było nie do połączenia.

  Likiery pieprzowe – opis smaku

  Już sama nazwa likierów pieprzowych brzmi kontrowersyjnie. Trzeba jednak przyznać, że charakteryzują się one mocno wysublimowanym, wręcz oryginalnym smakiem. Wynika on z połączenia dwóch niezwykle intensywnych nut: słodyczy, ale też pikanterii, typowej dla pieprzu. Uzyskane w ten sposób połączenie docenią najbardziej doświadczeni miłośnicy tych trunków, którzy chcieliby na nowo odkryć ich oryginalną kombinację smakową. Jeśli chodzi o wygląd, to trunki te wyróżniają się najczęściej dość ciemnym, a czasem czarnym kolorem. Oczywiście jest to bardzo często efekt wprowadzonych dodatków smakowych i kolorystycznych, ale trzeba przyznać, że obraz ten jest i tak bardzo sugestywny. Mówiąc wprost – smak likierów pieprzowych jest idealny dla osób, które cenią sobie intensywne, a zarazem bardzo oryginalne i wyraziste kompozycje smakowe. Jest to też ciekawa propozycja dla tych smakoszy, którzy lubią daleko idące (i często kontrowersyjne) warianty smakowe.

  Kiedy pić likiery pieprzowe?

  Choć likiery pieprzowe mogą na pozór wydawać się dość kontrowersyjnym alkoholem, to jednak mają one w sobie coś wyjątkowego i kuszącego. Połączenie daleko idącej słodyczy i wyrazistego, pikantnego smaku to coś, obok czego nie można przejść obojętnie. Taki trunek sprawdzi się z pewnością w trakcie typowo męskich spotkań. Połączenie specyficznej atmosfery takiego spotkania z wyrazistym smakiem pieprzu to kompozycja, której klimat na długo zapadnie w pamięć. Likiery pieprzowe można też podać na dużej, rodzinnej imprezie, ale tylko pod warunkiem, że są wśród nas biesiadnicy tolerujący takie smaki. Wyjątkowe w tym alkoholu jest również to, że jego pikantny smak jest dodatkowo pogłębiony przez solidną zawartość alkoholu. Niektóre trunki mają w sobie aż 35 procent spirytusu, dzięki czemu ich smak jest jeszcze bardziej wyrazisty. Tak czy owak, likiery pieprzowe to trunki głównie na męskie spotkania w niewielkim gronie.

  Likiery pieprzowe a dodatki smakowe

  Nic dziwnego, że przy tak intensywnych w smaku trunkach, bardzo często zachodzi potrzeba dodania do nich określonych nut smakowych. Zwykle są to jednak dodatki owocowe. Wprowadzając do kompozycji np. pomarańczę, można uzyskać efekt gorzkiego, mocno wyrazistego w smaku owocu cytrusowego. Do likierów z pieprzem można też wprowadzić odrobinę cytryny, ananasa, a nawet słodkiej wanilii, która złagodzi pikanterię tak charakterystyczną dla pieprzu.

  Reasumując, likiery pieprzowe to propozycja dla ludzi o twardym charakterze, którzy nie boją się eksperymentów. I choć są one traktowane głównie jako alkohole niszowe, to jednak warto od czasu do czasu ich skosztować. Smak ten musi poznać każdy szanujący się koneser dobrych alkoholi.

  Koszyk Wróć do strony