Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie jednego wyniku

  Likiery karczoch

  • CYNAR 16,5%

   LIKIER CYNAR 16,5% 0,7L

   69,00  Availability: w magazynie

   

  Czy karczoch połączony z różnymi odmianami i rodzajami ziół może kojarzyć się z ekstrawagancją? No cóż… jeśli poda się go na biesiadnym stole i to w postaci  takiej jak „likiery karczoch”, to jak najbardziej. Nie można jednak zapominać, że ta na pierwszy rzut oka ekstrawagancja, ma jednak swoje uzasadnienie. Oto powody, dla których warto spróbować tego niezwykłego trunku.

  Likiery karczoch – czy to dobry pomysł?

  Faktem jest, że połączenie karczochu z alkoholem może budzić dziwne skojarzenia. Warto jednak wiedzieć, że ten włoski trunek (wiele likierów karczoch pochodzi z Italii) to smaczne połączenie kilku różnych smaków. Wśród nich – oprócz samego karczochu – istotną rolę odgrywają też różne kompozycje ziołowe. Dzięki nim smak trunku jest znacznie bardziej urozmaicony. Jak scharakteryzować trunek o smaku karczochu? Nie jest to proste. Jedno jest pewne – składa się on z dwóch dominujących nut smakowych. Pierwsza z nich to oczywiście słodycz, która nieodłącznie kojarzy się z charakterem tegoż trunku. Drugą nutą jest  sam karczoch, który – jak wspomniano wcześniej – zawiera w swoim składzie mnóstwo ziołowych kombinacji aromatycznych. Niektóre włoskie likiery karczochowe powstają tak naprawdę z aż kilkunastu różnych roślin. Nic więc dziwnego, że ich finalny smak jest tak złożony i trudny do jednoznacznego opisania.

  Likiery karczoch – z czym łączyć?

  Z czym najlepiej łączyć likiery karczoch? W związku z tym, że są to trunki w dużej mierze komponowane przez Włochów, warto wprowadzić do nich dodatki popularne przede wszystkim w Italii. O jaki dodatkach mowa? Otóż likiery karczoch warto podawać przede wszystkim z lodem (jak większość tych trunków), a także z sodą i pomarańczą. Ta ostatnia może pojawić się w alkoholu na dwa różne sposoby: w formie soku, a także plasterka pomarańczy. Wyciskając sok należy jednak pamiętać, aby nie było go zbyt dużo. Pomarańcza może wprowadzić do trunku nadmiar słodyczy i egzotyki, która nijak ma się do oryginalnego smaku karczochu i ziół mu towarzyszących. Oczywiście likiery karczochowe można też z powodzeniem łączyć z różnymi rodzajami alkoholi i to zarówno tych słodkich, delikatnych, jak również bardziej ekscentrycznych w smaku. Tutaj jednak warto pozostawić konsumentowi pewien niedosyt, gdyż do własnych, ulubionych kombinacji smakowych warto po prostu dojść po swojemu.

  Likiery karczoch – na każdą okazję?

  Specyficzny smak karczochu i powiązanych z nim dodatków sprawia, że słodkie alkohole o tym smaku sprawdzą się podczas różnych okazji. Wiele osób łączy je z innymi trunkami, ale też dodaje do niektórych dań (nie zawsze słodkich). Najczęściej jednak uważa się je za dość ekstrawaganckie przysmaki, których smak warto poznawać jedynie w połączeniu z subtelnymi dodatkami. Mówiąc krótko – idealna pora na likiery karczoch to wieczór, ale niekoniecznie musi być to czas deserowej degustacji.

  Reasumując, likiery karczoch to świetne podsumowanie dnia. Ich nieoczywisty, wyjątkowy, a zarazem wpadający smak z pewnością docenią prawdziwi koneserzy wyjątkowych alkoholi.

  Koszyk Wróć do strony