Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 250 PLN!

    Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

    Likiery malinowe

    • KLEINER KLOPFER RASPBERRY VANILIA

      KLEINER KLOPFER RASPBERRY VANILIA 15% 0,7L

      55,00  Availability: w magazynie
    • AMARULA RASPBERRY CHOCOLATE

      AMARULA RASPBERRY CHOCOLATE 15,5% 0,7L

      79,00  Availability: brak w magazynie
    • ANTICA SAMBUCA RASPBERRY 38%

      ANTICA SAMBUCA RASPBERRY 38% 0,7L

      85,00  Availability: brak w magazynie
    • BOLS RASPBERRY 17%

      BOLS RASPBERRY 17% 0,7L

      59,00  Availability: brak w magazynie
    • SCHEHERAZADE FRAMBOISE

      SCHEHERAZADE FRAMBOISE

      229,00  Availability: brak w magazynie

     

    Z czym kojarzą się maliny? Nie ulega wątpliwości, że większość osób kojarzy je ze słodyczą, wyjątkowym smakiem i — co chyba najważniejsze — z latem. Dokładnie takie same są likiery malinowe. Ich delikatny smak, zróżnicowana konsystencja i kolor wręcz zachęcają do konsumpcji. My też do niej zachęcamy, ale wcześniej chcemy powiedzieć coś więcej na ich temat.

    Likiery malinowe — charakterystyka smaku

    Zacznijmy od tego, że likiery o smaku malinowym niekoniecznie muszą być przesłodzone. Prawda jest taka, że wielu producentów tych trunków stawia przede wszystkim na ich mocno owocowy smak, a dopiero później na słodycz. Z tego powodu trunki te bardzo często zaskakują swoimi oryginalnymi kompozycjami smakowymi. Malinę — niejako w naturalny sposób — łączy się np. z cytryną, kiwi, limonką, a nawet z niektórymi przyprawami. Tak przygotowany trunek będzie przede wszystkim podkreślał mocno owocowy smak, w którym tu i ówdzie pojawiać się będą dodatkowe kompozycje smakowe. Tak czy inaczej, likiery malinowe to duże możliwości w zakresie przygotowywania oryginalnych kompozycji smakowych. Jest to jeden z głównych powodów, dla których warto się nimi cieszyć.

    Kiedy i w jakich okolicznościach spożywać likiery malinowe?

    Likiery malinowe to trunki, których smakiem można się cieszyć z powodu przeróżnych okazji. Latem doceniamy ich mocno owocowy, lekko orzeźwiający smak, który — obowiązkowo – powinien łączyć się ze wspomnianą wcześniej cytryną, limonką lub miętą. Zimą przekonujemy się o rozgrzewających możliwościach tych alkoholi. Oczywiście nie można zapominać, że likiery malinowe są nadal pokaźnym rezerwuarem witaminy C. Trunki te warto spożywać zwłaszcza w porze deseru. Trunek o wysokiej klarowności warto połączyć z ciastem, kawą i różnymi, słodkimi przysmakami. Z kolei gęstszą odmianę alkoholu warto podawać z lodami, np. obficie polewając je nim. Jeśli chodzi o okoliczności, to trunek można pić zarówno w trakcie niezobowiązujących spotkań, jak i podczas dużych, rodzinnych imprez. Będzie on także idealnym tłem dla np. mniej oficjalnych rozmów biznesowych, a stworzony przezeń klimat z pewnością pomoże w budowaniu negocjacji. Likierami malinowymi można też raczyć się w bardziej rozcieńczonym wariancie. Gęsty, zawiesisty trunek, zmieszany z wodą i lodem, sprawdzi się w roli orzeźwiającego napoju.

    Likiery malinowe — najważniejsze zalety

    Nie jest tajemnicą, że dostępne w sprzedaży likiery malinowe to prawdziwa kwintesencja smaku i aromatu. Warto jednak zauważyć, że ich przygotowanie nie jest trudne. Poza tym maliny — co również warto uwzględnić — doskonale komponują się z różnymi rodzajami owoców i przypraw. Oprócz aromatów cytrynowo-limonkowych można połączyć je z imbirem, hibiskusem, dziką różą i wieloma innymi, często zaskakującymi kombinacjami smakowymi i aromatycznymi. Likiery malinowe można też wykorzystać pomocniczo w walce z przeziębieniami i jako środek wzmacniający odporność. Mówiąc wprost — jest to trunek o bardzo szerokim zastosowaniu.

    Podsumowując, likiery z malin to idealna propozycja dla tych osób, które dopiero zapoznają się z unikatowym światem tych trunków.

    Shopping cart close