Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Wina z RPA

  Wina z RPA znane są już od połowy XVII wieku. Sławę zyskały dzięki francuskim imigrantom, którzy rozpowszechnili trunki niemal na całym świecie. Po upływie kilkudziesięciu lat produkcja nabrała rozpędu. Dlatego współczesne alkohole wywodzące się ze Starego i Nowego Świata stanowią połączenie tradycji i nowoczesności. Na specjalną uwagę zasługują doskonałe czerwone trunki z RPA, które są odpowiednie zarówno na luźne spotkania, jak i ważne uroczystości. Nie można nie wspomnieć o niepowtarzalnych białych odmianach, które powstają w oparciu o starannie wyselekcjonowane owoce. Wybór jest na tyle duży, że znalezienie płynnego specjału dla siebie nie będzie stanowić żadnego problemu!

  W jakich regionach produkowane są wina z RPA?

  Wina z RPA powstają niemal na całym kontynencie, jednak można wyróżnić regiony, gdzie liczba winnic jest imponująca. Do pięciu regionów winiarskich zalicza się:  Breede River Valley, Cape South Coast, Klein Karoo, Region Nadmorski (Coastal Region) i Olifants River. Każdy smakosz omawianych trunków powinien usłyszeć o strefie Western Cape. To właśnie tutaj znajdują wszyscy najważniejsi producenci. Istotnym punktem na mapie jest oczywiście Stellenbosch i Constantia.

  Dlaczego to właśnie stąd pochodzą najlepsze alkohole z RPA? Przede wszystkim ze względu na klimat, który sprzyja uprawie licznych odmian winorośli. Wina z RPA powstają często ze szczepów pinotage. Odmiany czerwone intrygują złożonym bukietem oraz charakterystycznym aromatem. Należy wspomnieć także o białych winach z RPA, wśród których nie brakuje luksusowych alkoholi. Wyborne trunki bazują na winoroślach dojrzewających w obszarze śródziemnomorskim.

  Czym wyróżniają się wina z RPA? 

  Wina z RPA to bogactwo smaków i aromatów. Tutaj nie ma miejsca na monotonię! Kontynent znany jest głównie w odmian czerwonych ze szczepu pinotage. Trudno o lepszą propozycję dla miłośników lekkich, a zarazem pełnych trunków. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy poszukują alkoholu na każdą okazję. Omawiane trunki z RPA posiadają wyczuwalne nuty śliwek czy wiśni. Genialnie komponują się z daniami mięsnymi czy rybami. Pasują także do potraw wegetariańskich, więc wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

  Białe wina z RPA są niezwykle subtelne, a jednocześnie złożone. To trunki, które pozwalają delektować się każdym kolejnym łykiem. Na uwagę zasługują wyraźne nuty owoców – nie tylko tropikalnych, ale także jabłek, gruszek, brzoskwiń i wielu innych. Trunki o kremowej strukturze są świeże i lekkie. Można podawać je do słodkich deserów.

  Jak klasyfikowane są wina z RPA? 

  Wina z RPA nie podlegają normom europejskim czy amerykańskim. Stąd właśnie w tym przypadku duży nacisk kładzie się na pochodzenie trunków. Podstawową jednostką klasyfikującą jest WO (Wine of Origin). Na etykiecie musi znajdować się odmiana oraz region, z którego pozyskano owoce. Wina stołowe nie posiadają znaczka WO. Ich pochodzenie nie jest określane. Na etykiecie często nie ma informacji o szczepach wykorzystanych do produkcji.

  Koszyk Wróć do strony