Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

  Likiery cytrynowe

   

  W Polsce i na świecie cytrynę dość odważnie łączy się z różnymi rodzajami trunków. Przykładem takiego oryginalnego, ale zarazem smacznego połączenia, są likiery cytrynowe. Dziś — całkiem słusznie — kojarzą się one z orzeźwieniem, ale to nie jedyna ich cecha szczególna, na którą doświadczony koneser powinien zwrócić uwagę.

  Likiery cytrynowe — charakterystyka smaku

  Pod względem smakowym, likiery cytrynowe cieszą się w Polsce i na świecie ogromną popularnością. Na pierwszy rzut oka połączenie kwaśnej nuty cytrynowej i intensywnego smaku alkoholu to nie do końca udane rozwiązanie. Niemniej jest coś, co łączy ze sobą obydwa elementy składowe tej niezwykłej kompozycji smakowej. Tym czymś jest oczywiście słodycz. Tak, likiery cytrynowe to zwykle (bardzo) słodkie trunki, które są przez wiele osób spożywane jako smaczny deser. Na tym jednak ich rola się nie kończy. Zestawienie cytryny i spirytusu to tylko podstawowy wymiar smaku i aromatu tychże trunków. Wraz z nimi często pojawia się motyw mięty, który jest swoistą “wisienką na torcie” tej niezwykłej kompozycji. Poza tym nie można zapominać, że cytryny to dalsze kuzynki limonek, których smak — co nie jest przypadkiem — bardzo często pojawia się w likierach cytrynowych i stanowi dla ich smaku ciekawy dodatek.

  Kiedy pić likiery cytrynowe?

  Naturalnie likiery cytrynowe kojarzą się z orzeźwieniem i wypoczynkiem. Dlatego warto je pić latem, gdy tętniąca w nich świeżość gasi rozpalone słońcem zmysły. Trunkami można też rozkoszować się w trakcie letniej rekreacji. Wspólne gry i zabawy (często w gronie rodzinnym) nakłaniają smakoszy do tego, by w chwilach przerw raczyć się czymś wyjątkowym. Słodki alkohol o mocnym, cytrynowym smaku to coś, co z pewnością będzie kojarzyć się z latem. Trzeba jednak pamiętać, że zaklęta w trunku radość życia jest równie dobra na inne pory roku. Dlatego likiery cytrynowe warto  pić zimą, gdy za oknem biało, chłodno lub nawet mroźnie i ponuro. Połączenie wyjątkowego smaku i aromatu, z pewnością doda energii zmysłom tak bardzo tęskniącym za latem. Nie można bowiem zapominać, że są to trunki silnie rozgrzewające. Likierami cytrynowymi warto się także raczyć po pracy, gdy przychodzi czas na refleksję, ale też na relaks.

  Z czym pić likiery cytrynowe?

  Trunek podawany samodzielnie albo w połączeniu z innym, ulubionym alkoholem, to marzenie każdego spracowanego i zmęczonego człowieka. Jeśli chodzi o alkohole, to lista podawanych z likierami cytrynowymi trunków jest bardzo szeroka. Nie sposób wymienić wszystkich, gdyż odrobina wyrazistej w smaku cytryny, jest w stanie wzbogacić każdy rodzaj napitku. Jeśli zaś chodzi o typowe przepisy, to likiery cytrynowe są autentycznymi “królami” deseru. Owszem, można je potraktować jako smakowity, słodkawy poczęstunek poobiedni, ale równie dobrze smakują one z lodami (zwłaszcza waniliowymi) lub ciastem.

  Tak czy inaczej, likiery o smaku cytrynowym to alkohole, obok których pod żadnym pozorem nie można przejść obojętnie. Wyrafinowany smak, bogate dodatki, a także możliwość konfiguracji z różnymi rodzajami alkoholu, to najważniejsze zalety tych trunków.

  Koszyk Wróć do strony