Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 250 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Likiery melonowe

  • BOLS MELON 17% 0,7L

   LIKIER BOLS MELON 17% 0,7L

   59,90  Availability: w magazynie
  • MIDORI MELON 20% 0,7L

   LIKIER MIDORI MELON 20% 0,7L

   119,00  Availability: w magazynie
  • DE KU.MELON 15% 0.7L

   LIKIER DE KUYPER MELON 15% 0,7L

   79,00  Availability: w magazynie

   

  Nie oszukujmy się — melon jest zwykle traktowany jako dodatek do wielu trunków o mocnym, egzotycznym zabarwieniu. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że owoc ten jest w pewnym stopniu niedoceniony. A to dlatego, że jego smak, pomimo swej wyjątkowości, jest dość rzadko przekuwany w smakowite trunki jakimi są likiery melonowe. Mimo to warto na ich temat dowiedzieć się czegoś więcej.

  Likiery melonowe — jak smakują?

  Nieprzypadkowo likiery melonowe kojarzą się ze słońcem, ale też letnią energią i orzeźwieniem. Owoce pochodzą przede wszystkim z Azji i Australii. Do wzrostu melony potrzebują dwóch czynników: ciepła i wilgoci. Nic więc dziwnego, że ich uprawa w Polsce jest praktycznie niemożliwa. Wracając jednak do tematu likierów melonowych, są to trunki o bardzo jednolitym smaku. Traktuje się je przede wszystkim jako dodatki do innych alkoholi lub drinków. Likiery o smaku melonowym są zwykle dość słodkie, podobnie zresztą jak sam owoc. Większość z nich ma intensywny, zielony kolor, który ładnie się prezentuje po zmieszaniu z innymi napojami, sokami lub alkoholami. Trunki te nieprzypadkowo kojarzą się więc z orzeźwieniem, rekreacją na świeżym powietrzu i solidną dawką energii.

  Kiedy pić likiery melonowe?

  Zgodnie z tym, co napisano wcześniej, likiery melonowe są raczej dodatkiem do innych alkoholi. Ich słodkawy, wyrazisty smak docenią zwłaszcza koneserzy. Większość ludzi preferuje jednak, aby łączyć je z różnymi sokami i innymi alkoholami, tworząc w ten sposób bardzo zróżnicowane kompozycje smakowe. Trunki o tym smaku podaje się zwłaszcza w porze deseru. Mogą mieć formę spożywanych samodzielnie, intensywnie słodkich deserów lub też zostać podane w formie dodatku do ciasta, kawy lub lodów. Jeśli chodzi o lody, to likiery melonowe świetnie komponują się z deserami o neutralnym, to jest waniliowym lub śmietankowym smaku. Ich gęsta konsystencja delikatnie rozpłynie się po powierzchni słodkiej przekąski, tworzą w ten sposób mocno apetyczną, deserową otoczkę. Istnieje mnóstwo okoliczności, w ramach których podaje się likiery melonowe. Będą one idealnym uzupełnieniem zarówno dla nieformalnych spotkań w gronie znajomych, jak i podczas dużych, rodzinnych uroczystości.

  Z czym łączyć likiery melonowe?

  Likiery z melonem w tle warto łączyć z wszystkim, co kojarzy się z latem i tropikami. Alkohole te świetnie współgrają smakowo z sokiem cytrynowym, pomarańczowym lub ananasowym. Trunki można również łączyć z orzeźwiającą miętą i żurawiną. Niektórzy preferują połączenie likierów z naszą polską, rodzimą truskawką. Tutaj jednak trzeba uważać, gdyż wyrazisty, truskawkowy aromat może łatwo zdominować smak melona. Jeśli chodzi o łączenie likierów melonowych z innymi alkoholami, to jak najbardziej można sobie tu pozwolić na odrobinę szaleństwa. Trunki będą świetnie komponowały się zarówno z czystymi alkoholami mocnymi, jak i z trunkami o bardziej wyrafinowanym smaku.

  Likiery melonowe to wykwintna grupa alkoholi, do której smakowania serdecznie zapraszamy. Będą one idealnym dodatkiem do rodzinnych imprez i to niezależnie od pory roku.

  Shopping cart close