Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Likiery koka

   

  W Polsce likiery koka są dość rzadko spotykane. Nic w tym dziwnego, gdyż na świecie istnieje niewiele marek, które specjalizują się w produkcji tego typu trunków. A szkoda, bo jego unikatowy smak, wyjątkowy aromat i specyficzne walory z pewnością warto docenić. Panie i Panowie — oto wyjątkowa rodzina alkoholi rodem z Ameryki Południowej!

  Likiery koka – precyzja godna smaku

  Likiery koka mają swój początek w Ameryce Południowej, a konkretnie w Boliwii. To tam zbiera się starannie wyselekcjonowane liście koki, które następnie — w toku produkcji — zmieniają się w smaczny i aromatyczny napitek. Producenci alkoholu dokładają wszelkich starań, aby każdy etap jego wytwarzania był starannie dostosowany do bardzo szczególnych wymagań. Zgodnie z nimi liście koki zbiera się na odpowiednio dużej wysokości. Jest to konieczne, gdyż dzięki deficytowi tlenu, wytwarzają one w swym wnętrzu określone substancje chemiczne. Mają one istotny wpływ na końcowy smak trunku. Następnie liście dostarcza się krajów docelowych, gdzie przechodzą proces destylacji i końcowych etapów produkcji trunku. Oczywiście w międzyczasie liście obrabia się, dzięki czemu uzyskują końcowy skład chemiczny i smak.

  Likiery koka – procedury produkcyjne

  Właściwe zebranie liści koki to nie wszystko. W procesie produkcyjnym bardzo istotne jest ich uzdatnienie, aby ich zawartość była zarówno bezpieczna dla organizmu, jak i bogata w substancje smakowe i aromatyczne. Z tego względu pozbawia się ich kokainy, a także nasącza alkoholem. W wielu przypadkach stosowane są też specjalne kombinacje aromatyczne ziół i przypraw, które dodatkowo wzbogacają trunek. Nic więc dziwnego, że w likierach koka odnaleźć można aromaty nawiązujące do zupełnie innych rejonów świata. Warto dodać, że likiery koka są cenione głównie za ich dość oryginalny smak, w którym nie brakuje ekstraktów z limonki, żeń-szenia itd. Dzięki tym składnikom, likiery koka nie tylko mają określone walory smakowe, ale też — w pewnym stopniu — wpływają na funkcjonowanie organizmu człowieka. Zwykle trunki te mają określone właściwości pobudzające i stymulujące. Zawarte w nich składniki wpływają korzystnie na zdolność do logicznego myślenia.

  Kiedy pić likiery koka?

  Ze względu na ograniczoną dostępność na rynku, likiery koka traktuje się  często jako oryginalną ciekawostką. Alkohole bardzo dobrze sprawdzają się w roli trunków do degustacji, które pomagają zrelaksować się po ciężkim, męczącym dniu. Nie zaleca się jednak spożywania ich przed snem, gdyż ich degustacja pobudza organizm do działania i może to  utrudniać sen. Wpływ na to — oprócz samych liści koki — ma też guarana, którą czasami dodaje się do likierów koka. Alkohole o tak wyrafinowanym składzie warto podawać np. w trakcie imprez. Dzięki nim biesiadnicy mają jeszcze więcej energii na całonocną, wspólną zabawę.

  Likiery koka to świetne rozwiązanie dla osób, które szukają dodatkowej, solidnej dawki energii. To także propozycja dla tych smakoszy, którzy oprócz wyjątkowego smaku cenią sobie unikalność i niepowtarzalność.

  Koszyk Wróć do strony