Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie jednego wyniku

  Likiery rabarbarowe

  • DE KUYPER RHUBARBARE SOUR 15% 0,7L

   65,00  Availability: brak w magazynie

   

  Likiery rabarbarowe są dość rzadko konsumowane przez Polaków. A szkoda, bo ta smaczna roślina która – żeby rozwiać wszelkie wątpliwości – jest warzywem, ma bardzo ciekawe właściwości smakowe. Dlatego nic dziwnego, że w połączeniu z alkoholem smakuje naprawdę wyjątkowo i to niezależnie od sposobu i okoliczności jej wykorzystania.

  Likiery rabarbarowe – charakterystyka smaku

  Z czym kojarzą się likier rabarbarowy? Odpowiedź jest prosta – przede wszystkim z orzeźwieniem. Trunki te mają bardzo ciekawy i nieco zaskakujący smak, ale nie da się ukryć, że głównie kojarzy się on z latem i ze związaną z nim aktywnością. Poza tym likiery rabarbarowe to szerokie pole do różnego rodzaju modyfikacji smakowych. Na pozór wydają się słodkie i delikatne, ale po połączeniu z niektórymi owocami (i nie tylko) znacznie zyskują na drapieżnością. Klasyczny trunek o smaku rabarbaru kojarzy się z latem, czasem spędzonym na wsi, a dla wielu – z beztroskim dzieciństwem. Nic dziwnego, że u niektórych wzbudza on nawet pewne wspomnienia. Z pewnością jest to efekt naturalnego procesu produkcji trunku. Większość wytwórców używa do tego zarówno czerwonego, jak i zielonego rabarbaru, które razem są macerowane w wódce lub spirytusie. Na ogólny smak trunku wpływ ma również zawartość alkoholu. Im jest go więcej, tym bardziej wytrawny smak likierów rabarbarowych.

  Likiery rabarbarowe – kiedy pić?

  Faktem jest, że likiery z rabarbaru bezsprzecznie kojarzą się z latem i aktywnością na świeżym powietrzu. Nie oznacza to oczywiście, że można je pić tylko w okresie letnim. Alkohole te smakują także i zimą, gdyż właśnie w porze największego deficytu światła słonecznego, pozwalają przypomnieć sobie esencję lata. Jeśli chodzi o porę dnia, to likiery rabarbarowe warto pić przede wszystkim po południu. Słodki, a zarazem orzeźwiający i mocno deserowy smak sprawiają, że alkohole należące do tej podgrupy można traktować jako smaczny deser. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć je z innymi deserami w tym z lodami o smaku waniliowym lub śmietankowym. Można też z powodzeniem wprowadzić trunek (nawet w dużych ilościach) do wielu różnych drinków. Tak czy inaczej, rabarbar wcale nie musi być nudny. A likiery rabarbarowe są tego doskonałym przykładem.

  Likiery rabarbarowe – z czym pić?

  Z czym pić likiery rabarbarowe? Z racji tego, że rabarbar charakteryzuje się dość łagodnym smakiem, ilość wprowadzonych dodatków może być bardzo duża. Trunek – co oczywiste – można połączyć z cytryną, tworząc w ten sposób silnie orzeźwiający napój. Można też dodać do niego odrobinę innych owoców cytrusowych, w tym pomarańczę, ananasy, a nawet brzoskwinie. Likier rabarbarowy można też łączyć z klasycznym sokiem jabłkowym i wyjątkową pod względem smaku limonką. Do alkoholu można też dodać truskawkę, która wprowadzi do niego jeszcze więcej słodyczy.

  Reasumując, likiery rabarbarowe to trunki o wyjątkowym i niepowtarzalnym smaku, które warto pić nie tylko w porze letniej, ale też i poza nią. To trunki, obok których żaden koneser nie przejdzie obojętnie.

   

  Shopping cart close