Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

    Wyświetlanie 1–16 z 26 wyników

    Likiery korzenne

     

    Likiery korzenne przywołują na myśl świąteczny czas. Faktem jest, że wiele osób nie wyobraża sobie bez nich zimowych dni. Genialnie współgrają ze słodkimi pierniczkami, a także innymi ciasteczkami. Intrygują nieco cierpkim, a zarazem intensywnym smakiem. Nie można zapomnieć o kuszącym aromacie, który zachęca do skosztowania alkoholowego specjału.

    Czym są likiery korzenne? 

    Likiery korzenne to trunki stanowiące połączenie mieszanki ziół oraz alkoholu. Dużym zainteresowaniem cieszą się odmiany z zawartością czekolady czy karmelu. Słodko-gorzki smak na długo zapada w pamięć. Na uwagę zasługuje także ciepły, lekko brązowy kolor. Likiery korzenne są lepkie i dość gęste. Niektóre z nich posiadają kremową konsystencję, jednak wszystko zależy od odmiany. Likiery korzenne najlepiej komponują się z deserami, jednak można wykorzystać je także podczas przyrządzania koktajli i drinków. Nawet niewielka ilość trunku nada niepowtarzalnego charakteru. Sporym zainteresowaniem cieszą się likiery korzenne z pomarańczą. Takie trunki są wyraziste, a jednocześnie energetyzujące.

    Jak podawać likiery korzenne? 

    Likier korzenny można serwować na wiele różnych sposobów, więc jedynym ograniczeniem są osobiste upodobania. Warto eksperymentować! Trunek świetnie smakuje podany bez dodatków. Wystarczy wlać go do kieliszka, a następnie delektować się każdym łykiem. Z pewnością uprzyjemni on długie, mroźne wieczory. Będzie niezastąpiony podczas spotkań z przyjaciółmi czy spotkań towarzyskich. Koneserzy sięgają po likiery korzenne przede wszystkim w chłodne miesiące, ponieważ działają one rozgrzewająco. Odrobinę likieru korzennego dobrze wlać do kawy czy herbaty. Napój zyska pięknego zapachu, który pobudzi do działania. W likierze kawowym można moczyć pierniczki i inne ciasteczka. Mnóstwo osób dodaje go do ciast i pozostałych wypieków. Nie można zapomnieć także o koktajlach owocowych, czekoladowych, orzechowych, waniliowych i innych.

    Likier ziołowo-korzenny Jägermeister 

    Jägermeister to jeden z najpopularniejszych likierów korzennych, który nie bez powodu zyskał uznanie niemal na całym świcie. Trunek powstał w 1934 roku w Niemczech. Twórca marki Curt Mast obrał za cel wyprodukowanie efektownej, a zarazem trwałe butelki. Naczynie w kolorze butelkowej zieleni okazało się nie tylko ekstremalnie mocne, ale również odporne na promieniowanie słoneczne. Likier korzenny Jägermeister zawiera w swoim składzie m.in. skórki cytrusów, goździki, cynamon, imbir, lukrecję, żeń-szeń i inne zioła, owoce, kwiaty, korzenie.

    Likier korzenny Jägermeister bazuje na recepturze przekazywanej od pokoleń. Kluczem do uzyskania pożądanego smaku jest roczna maceracja, która odbywa się w ogromnych, dębowych beczkach. Logo trunku nawiązuje do świętego Huberta, czyli patrona myśliwych. Producent poleca schłodzenie likieru korzennego do temperatury -18 stopni. Rekomenduje on picie alkoholu „na strzały”, czyli w małych kieliszkach do wódki. Trunek często miksowany jest z colą, tonikiem, mrożoną herbatą, mlekiem, sokiem pomarańczowym.

    Koszyk Wróć do strony