Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

  Wina niemieckie

  • RIESLING CLASSIC QUALITATSWEIN KENDERMANNS 2021 0,75L

   WINO RIESLING CLASSIC QUALITATSWEIN KENDERMANNS 2021 0,75L

   54,00  Availability: w magazynie
  • GEWURZTRAMINER QUALITATSWEIN PFALZ KENDERMANNS

   WINO GEWURZTRAMINER QUALITATSWEIN PFALZ KENDERMANNS 2021 0,75L

   49,99  Availability: w magazynie
  • RIESLING KALKSTEIN QUALITATSWEIN PFALZ KENDERMANN 2021 0,75L

   WINO RIESLING KALKSTEIN QUALITATSWEIN PFALZ KENDERMANN 2021 0,75L

   59,90  Availability: w magazynie
  • VIVE LA VIE MERLOT ALCOHOL FREE 0.75L 0%

   WINO VIVE LA VIE MERLOT ALCOHOL FREE 0.75L 0%

   42,00  Availability: w magazynie
  • VI-NO ZE-RO MULLER THURGAU ALCOHOL FREE 0.75L 0%

   WINO VI-NO ZE-RO MULLER THURGAU ALCOHOL FREE 0.75L 0%

   39,90  Availability: w magazynie
  • HAMBACH RIESLING DR. JOSEF KOHR 0.75L

   WINO HAMBACH RIESLING DR. JOSEF KOHR 0.75L

   69,00  Availability: w magazynie
  • Heinrich Vollmer Dornfelder

   WINO HEINRICH VOLLMER DORNFELDER 13,5% 1L

   52,00  Availability: w magazynie
  • HEINRICH VOLLMER RIESLING

   HEINRICH VOLLMER RIESLING WEINGUT QBA TROCKEN 0,75L

   54,00  Availability: brak w magazynie
  • HENKEL TROCKEN 11,5% 0.75L

   HENKEL TROCKEN 11,5% 0.75L

   27,00  Availability: brak w magazynie
  • EBONY VALE SPARKLING ALCOHOL FREE 0,75L 0%

   EBONY VALE SPARKLING ALCOHOL FREE 0,75L 0%

   39,90  Availability: brak w magazynie

  Wina niemieckie nie są tak popularne jak piwa, jednak można wśród z nich znaleźć wiele alkoholowych perełek! Wysoka różnorodność trunków sprawia, że wybór odpowiedniego wariantu jest tylko kwestią czasu. Nie brakuje tutaj specjałów na wieczór z przyjaciółmi, elegancką kolację czy romantyczną randkę. Z pewnością musujące wina z Niemiec bazują na nutach owocowych, jednak za sprawą dodatków przyjmują one różne formy. Istotne jest, że sporym zainteresowaniem cieszą się odmiany wytrawne, ale nie można także pominąć bardzo słodkich trunków.

  Najważniejsze informacje o winach niemieckich 

  Wina niemieckie to głównie odmiany białe, które są produkowane przede wszystkim w chłodnych obszarach kraju. Absolutnym priorytetem jest utrzymanie nieprzeciętnej jakości. Na terenie całego państwa funkcjonuje aż trzynaście regionów winiarskich, których łączna powierzchnia wynosi 102 000 Ha. Warto wiedzieć, że najwięcej winnic zlokalizowanych jest w Rheinhessen oraz Pfalz.

  Godnym uwagi jest fakt, że koncernów wytwarzających omawiany alkohol nie przybywa. Zmienia się jednak profil działalności wielu przedsiębiorstw, a wszystko zależy od upodobań społeczeństwa. W ostatnim czasie znacząco wzrósł popyt na wina z Niemiec BIO oraz EKO. Powstają one na bazie starannie wyselekcjonowanych składników, które spełniają restrykcyjne normy i standardy.

  Co wyróżnia wina niemieckie z rieslinga? 

  Riesling to niezwykle popularny szczep winogron, który gwarantuje idealną równowagę pomiędzy słodyczą a kwasowością. Dojrzewające wina niemieckie występują w rozmaitych wariantach – od wytrawnych, aż po bardzo słodkie. Ma to bezpośredni wpływ na ich uniwersalność. Dlatego też trunki te są niezastąpione podczas celebrowania ważnych okazji. Wyśmienicie sprawdzają się również podczas wieczornego relaksu czy spotkania ze znajomymi.

  Wina te mogą posiadać nuty cytrusowe, kwiatowe czy przyprawy. Warto podkreślić, że zawartość poszczególnych składników ma ogromny wpływ na charakter procentowego napoju. Istotne też, że wina niemieckie mogą posiadać nuty naftowe, balsamiczne oraz terpenowe. To prawdziwa gratka dla miłośników niesztampowych alkoholi, które na długo pozostają w pamięci.

  Jak klasyfikowane są wina niemieckie? 

  Wina niemieckie klasyfikuje się w oparciu o zawartość cukru. Kabinett to grupa ekskluzywnych trunków, których poziom alkoholu nie przekracza 13%. Do ich produkcji wykorzystywane są wyłącznie grona o odpowiednim stopniu dojrzałości. Spätlese to wina produkowane z owoców z późnego zbioru. Głównym celem tego procesu jest akumulacja cukru. Auslese to specjały na bazie winogron zebranych na przełomie listopada oraz grudnia. Istotne, że najczęściej są to odmiany słodkie.

  Wina niemieckie z kategorii Beerenauslese są niezwykle szlachetne, łagodne i słodkie. Każdą z jagód zbiera się ręcznie! Owoce do produkcji alkoholi z kategorii Trockenbeerenauslese również nie są zbierane maszynowo. Te wysokiej klasy wina niemieckie intrygują złożonym bukietem. Bez trudu można wyczuć nuty miodu czy karmelu.  Zwolennicy ekstremalnej słodyczy muszą sprawdzić produkty z klasy Eiswein, które powstają z zamarzniętych gron.

  Koszyk Wróć do strony