Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  METAXA S.A.

  • METAXA 7* 40% 0,7L

   BRANDY METAXA 7* 40% 0,7L w opakowaniu

   99,00  Availability: w magazynie
  • METAXA PRIVATE RESERVE 40% 0,7L

   BRANDY METAXA PRIVATE RESERVE 40% 0,7L

   469,00  Availability: w magazynie
  • METAXA 12* 40% 0,7L

   BRANDY METAXA 12* 40% 0,7L

   159,00  Availability: w magazynie

  METAXA  – Producent

  METAXA to grecka brandy produkowana według tradycyjnej receptury od ponad 150 lat. Jest to jeden z najpopularniejszych producentów brandy na świecie.

  Historia:

  Firma METAXA została założona w 1888 roku przez Spyrosa Metaxasa. Spyros Metaxas był greckim przedsiębiorcą, który postanowił rozpocząć produkcję brandy. W 1889 roku firma METAXA rozpoczęła produkcję brandy.

  Produkcja:

  METAXA jest produkowana w tradycyjny sposób. Winogrona są zbierane ręcznie, a następnie fermentowane. Fermentacja trwa około dwóch tygodni. Po fermentacji wino jest destylowane w potrójnej kolumnie. Destylat jest następnie dojrzewany w beczkach z dębu Limousin przez co najmniej jeden rok.

  Podstawowe rodzaje brandy METAXA:

  • METAXA 3 – Jest to najmłodsza METAXA. Jest to brandy jednoroczna, produkowana z winogron Xinomavro i Moschato.
  • METAXA 5 – Jest to brandy średniej wieku. Jest produkowana z winogron Xinomavro i Moschato, które dojrzewały w beczkach przez co najmniej trzy lata.
  • METAXA 7 – Jest to brandy starzona. Jest produkowana z winogron Xinomavro i Moschato, które dojrzewały w beczkach przez co najmniej siedem lat.
  • METAXA 12 – Jest to brandy starzona. Jest produkowana z winogron Xinomavro i Moschato, które dojrzewały w beczkach przez co najmniej dwanaście lat.

  Smak i aromat brandy METAXA:

  Brandy ma bogaty, złożony smak i aromat. Smak brandy zależy od rodzaju brandy, a także od czasu dojrzewania. METAXA 3 ma lekki, owocowy smak. METAXA 5 ma bardziej złożony smak, z nutami drewna i przypraw. METAXA 7 ma jeszcze bardziej złożony smak, z nutami wanilii, karmelu i dębu. METAXA 12 ma bogaty, złożony smak, z nutami owoców suszonych, przypraw i czekolady.

  Sposoby spożycia brandy METAXA:

  METAXA może być spożywana w czystej postaci, jako aperitif lub digestif. Może być również dodawana do koktajli.

  Shopping cart close