Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 250 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Whisky holenderska

  • MILLSTONE 10YO AMERICAN OAK 43%

   WHISKY MILLSTONE 10YO AMERICAN OAK 43% 0,7L

   309,00  Availability: w magazynie
  • MILLSTONE 5YO LIGHTLY PEATED 40%

   WHISKY MILLSTONE 5YO LIGHTLY PEATED 40% 0,7L

   249,90  Availability: w magazynie

  Holandia nie jest krajem, w którym whisky cieszy się szczególnie dużą popularnością. Mimo to, istnieje tam kilka solidnych destylarni, które specjalizują się w produkcji bardzo dobrych, bo znanych na całym świecie trunków.

  Whisky Holandia – rodzinne zwyczaje 

  Zdecydowana większość holenderskich destylarni to małe, rodzinne projekty, którym trudno się przebić przez konkurencję. Zresztą – cóż tu dużo mówić – Holandia kojarzy się raczej z innymi odmianami trunków, do których przygotowania używa się przede wszystkim jagód jałowca i sfermentowanych ziaren. Jest tu jednak pewien wyjątek: Zuidam Destillery. Markę tą zna każdy miłośnik dobrego, holenderskiego whisky. I choć jej początki są datowane na 1975 rok, to dziś cieszy się ona bardzo dużą popularnością i to nie tylko wśród Holendrów. Otóż Zuidam powstało mając do dyspozycji jedynie… jedną linię produkcyjną i jeden destylator. Nic w tym dziwnego, gdyż większość holenderskich destylarni zaczynała w dokładnie taki sam sposób. Zresztą początki marki nie były zbyt obiecujące. Holenderska whisky rodem z Zuidam Destillery po prostu nie wyróżniała się czymś szczególnym.

  Jak whisky z Holandii propagowała kobieta?

  Za sukces destylarni Zuidam był odpowiedzialny nie kto inny, jak… żona jej właściciela – Helena. To ona stworzyła wyjątkowe i niepowtarzalne etykiety na opakowania, dzięki którym sprzedaż trunków sygnowanych tą marką znacząco wzrosła. Dziś Zuidam (jak i cała, holenderska whisky) stoi na dużo wyższym poziomie. Destylarnię przejęli synowie Patrick (mistrz destylacji) i Gilvert, którzy wprowadzili nowe trunki i rozwinęli markę. Obecnie Zuidam to aż sześć alembików i cztery linie produkcyjne. Z kolei cała destylarnia zajmuje powierzchnię aż 3600 metrów kwadratowych. Nieprzypadkowo whisky z Holandii kojarzy się z takimi markami jak MillStone. Trunek powstaje z różnych odmian jęczmienia, dzięki czemu jego smak jest uważany za najlepszy w całej Holandii.

  Whisky Holandia a konkurencja

  A jak sprawa wygląda z pozostałymi producentami holenderskiego whisky? Otóż rynek ten jest bardzo dynamiczny. Pojawia się w nim sporo ciekawych alkoholi i – kto wie – być może za kilka lat część z nich stanie się światową klasyką trunku. Jak na razie wszystko na to wskazuje. Whisky holenderskie to unikatowy rynek, w którym producenci nie boją się eksperymentować. Przykładem jest wspomniany Zuidam, którego właściciele cały czas skupiają się na nowych metodach pozyskiwania destylatu i eksperymentowaniu z jęczmieniem. Dziś trunek z tego kraju (w tym m.in. z tej destylarni) można kupić w zachodniej Europie, Azji i w USA. Czyż nie jest to wystarczający powód, aby samemu ją spróbować? Kto wie, może z biegiem lat niderlandzkie marki staną się rozchwytywane na całym świecie?

  Pewne jest, że Holandia jeszcze zaskoczy koneserów tego alkoholu. Dlatego warto śledzić rozwój tamtejszego rynku i interesować się pojawiającymi się na nim nowościami. W naszej ofercie znajduje się wiele odmian trunku z tego kraju. Nadszedł czas na wyjątkową i niepowtarzalną degustację!

  Shopping cart close