Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

  Whisky szwedzka

  • MACKMYRA VIT HUND 46,1%

   WHISKY MACKMYRA VIT HUND 46,1% 0,5L

   169,00  Availability: w magazynie
  • MACKMYRA BRUKSWHISKY 41,4% 0.7L

   WHISKY MACKMYRA BRUKSWHISKY 41,4% 0.7L

   249,90  Availability: w magazynie
  • Mackmyra Sweden Rock 2016

   MACKMYRA SWEDEN ROCK 2016 LIMITED EDITION 40% 0,7L

   339,00  Availability: brak w magazynie
  • Mackmyra Sweden Rock 2015

   MACKMYRA SWEDEN ROCK 2015 LIMITED EDITION 40% 0,7L

   349,00  Availability: brak w magazynie
  • SCORPIONS ROCK N ROLL STAR CHERRY CASK 40% 0,7L

   SCORPIONS ROCK N ROLL STAR CHERRY CASK 40% 0,7L

   349,00  Availability: brak w magazynie
  • MACKMYRA VINTERDROM 46,1% 0,7L

   MACKMYRA VINTERDROM 46,1% 0,7L

   359,00  Availability: brak w magazynie
  • HIGH COAST DALVVE SHERRY INFLUENCE 48%

   HIGH COAST DALVVE SHERRY INFLUENCE 48% 0,7L

   279,00  Availability: brak w magazynie
  • MACKMYRA GRUVGULD 46,1%

   MACKMYRA GRUVGULD 46,1% 0,7L

   299,00  Availability: brak w magazynie
  • MACKMYRA ISKRISTALL 46,1%

   MACKMYRA ISKRISTALL 46,1% 0,7L

   235,00  Availability: brak w magazynie
  • MACKMYRA SVENSK EK 46,1%

   MACKMYRA SVENSK EK 46,1% 0,7L

   259,00  Availability: brak w magazynie
  • WOODHAVEN ZINFANDEL CALIFORNIA 13,5% 0.75L

   MOTORHEAD 40% 0,5L

   249,00  Availability: brak w magazynie

  Szwecja to kraj znany przede wszystkim ze względu na sieć sklepów Ikea, markę Volvo oraz ekologiczne podejście do sektora przemysłowego. Nowatorskie i przyjazne dla środowiska rozwiązania stanowią nijako wizytówkę tego skandynawskiego kraju. Mają też wpływ właśnie na smak whisky Szwecja. Chociaż tradycja wytwarzania złocistego trunku w tym kraju nie jest najbogatsza, nie należy lekceważyć innowacyjnego podejścia Szwedów. Czym wyróżniają się ich dzieła?

  Mech i jałowiec – smak whisky szwedzkiej 

  Whisky szwedzka – pomimo krótkiej historii – zdobyła już znakomitą opinię wśród koneserów. Sekretem skandynawskiego trunku jest dbałość o dobór składników oraz proces dojrzewania, który w przypadku niektórych edycji alkoholu potrafi być naprawdę niezwykły. Najlepszym przykładem dokładności, z jaką wytwarza się whisky Szwecja, jest Gruvguld z destylarni Mackmyra. Dojrzewa w kilku różnych rodzajach niewielkich beczek – używanych i nowych – umieszczonych pod ziemią, w starej kopalni Bodås. Tak niezwykły proces leżakowania tworzy wyjątkowy smak, który zadowoli nawet najbardziej wybredne podniebienia.

  Whisky szwedzka ma często wyczuwalne nuty jałowca oraz ziół, co odróżnia ją od trunków z innych krajów. Związane jest to z faktem, że oprócz torfu, do suszenia ziaren używa się drewna jałowca oraz mchu, co tworzy jedyny w swoim rodzaju bukiet. Do leżakowania whisky Szwecja używa się nie tylko importowanych beczek z USA i Europy, ale również lokalnie produkowanych baryłek. Nordyckie destylarnie eksplorują również nowe ścieżki produkcji trunku, wykorzystując bogate doświadczenia okolicznych winiarni. Chociaż styl whisky Szwecja dopiero się kształtuje, takie nazwy jak Mackmyra oraz High Coast zdążyły już zrobić wrażenie na międzynarodowej społeczności smakoszy. Wygląda też na to, że na europejskiej mapie trunków, pojawił się kolejny pretendent.

  Ekologia, tradycja i nowoczesność – korzenie whisky szwedzkiej 

  Chociaż whisky szwedzka narodziła w się w roku 1999, w kraju od lat funkcjonowały kluby miłośników tego trunku. Dołączenie do Unii Europejskiej w roku 1995 nie tylko ułatwiło dostęp do alkoholi ze Szkocji.  Zmieniły się też przepisy dotyczące funkcjonowania prywatnych destylarni. W 1998 roku grupka przyjaciół, na corocznym wyjeździe w Sälen, zaczęła dyskutować, dlaczego w Szwecji nie produkuje się złotego trunku? Rok później założyli oni destylarnię Mackmyra – kamień węgielny, który wkrótce stał się wizytówką whisky Szwecja na całym świecie.

  W 1999 roku pierwsza kropla destylowanego alkoholu wypłynęła z kraników, a dwanaście miesięcy później powstała pierwsza 30-litrowa beczka. Po siedmiu latach whisky szwedzka zadebiutowała, przed szeroką publicznością, z butelką Mackmyra The First Edition. Dzięki wykorzystaniu lokalnych składników, jałowca oraz mchu, nawet młode roczniki ze stajni Mackmyra zyskały aprobatę smakoszy. W 2011 roku firma przeniosła się do nowego obiektu. Podobnie jak produkowana w nim whisky Szwecja, stanowi ucieleśnienie skandynawskiego sposobu myślenia. Grawitacyjna destylarnia została stworzona, aby maksymalnie zmniejszyć ślad węglowy firmy, a słód przemieszcza się pomiędzy piętrami z wykorzystaniem siły ciążenia. Śladem pionierów z destylarni podążyła firma High Coast oraz szereg miłośników złocistego trunku.  Biorą oni przyszłość whisky Szwecja w swoje ręce, tworząc imponujący katalog smaków.

  Shopping cart close