Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  ARARAT

  • ARARAT 15YO VASPURAKAN 40%

   ARARAT 15YO VASPURAKAN 40% 0,7L

   499,00  Availability: w magazynie
  • ARARAT APRICOT

   ARARAT APRICOT 35% 0,7L

   159,00  Availability: brak w magazynie
  • ARARAT COFFEE

   ARARAT COFFEE 30% 0,7L

   149,00  Availability: brak w magazynie

  Brandy Ararat

  To luksusowa brandy produkowana w Armenii od ponad 130 lat. Jest to jeden z najpopularniejszych producentów brandy na świecie. Brandy Ararat jest produkowana z winogron pochodzących z regionu Ararat, który jest uważany za jeden z najlepszych regionów winiarskich na świecie.

  Historia:

  Firma Ararat została założona w 1887 roku przez Nikołaja Shustova. Nikołaj Shustov był rosyjskim przedsiębiorcą, który przeniósł się do Armenii w celu rozpoczęcia produkcji brandy. W 1902 roku firma Ararat rozpoczęła produkcję brandy Ararat.

  Produkcja:

  Brandy Ararat jest produkowana w tradycyjny sposób. Winogrona są zbierane ręcznie, a następnie fermentowane. Fermentacja trwa około dwóch tygodni. Po fermentacji wino jest destylowane w potrójnej kolumnie. Destylat jest następnie dojrzewany w drewnianych beczkach przez co najmniej jeden rok.

  Rodzaje brandy Ararat:

  Brandy Ararat jest dostępna w różnych rodzajach, w tym:

  • Ararat 3 – Jest to najmłodsza brandy Ararat. Jest wytwarzana z wina, które dojrzewało w beczkach przez co najmniej trzy lata.
  • Ararat 5 – Jest to brandy średniej wieku. Jest wytwarzana z wina, które dojrzewało w beczkach przez co najmniej pięć lat.
  • Ararat 10 – Jest to brandy starzona. Jest wytwarzana z wina, które dojrzewało w beczkach przez co najmniej dziesięć lat.
  • Ararat VSOP – Jest to brandy starzona. Jest wytwarzana z wina, które dojrzewało w beczkach przez co najmniej 15 lat.
  • Ararat XO – Jest to brandy starzona. Jest wytwarzana z wina, które dojrzewało w beczkach przez co najmniej 20 lat.
  • Ararat 30 Years – Jest to brandy starzona. Jest wytwarzana z wina, które dojrzewało w beczkach przez co najmniej 30 lat.
  • Ararat 50 Years – Jest to brandy starzona. Jest wytwarzana z wina, które dojrzewało w beczkach przez co najmniej 50 lat.

  Smak i aromat brandy Ararat:

  Brandy Ararat ma bogaty, złożony smak i aromat. Smak brandy zależy od rodzaju brandy, a także od czasu dojrzewania. Brandy 3 ma lekki, owocowy smak. Brandy 5 ma bardziej złożony smak, z nutami drewna i przypraw. Brandy 10 ma jeszcze bardziej złożony smak, z nutami wanilii, karmelu i dębu. Brandy VSOP ma bardziej złożony smak, z nutami owoców suszonych i przypraw. Brandy XO ma jeszcze bardziej złożony smak, z nutami czekolady i kawowych. Brandy 30 Years ma bogaty, złożony smak, z nutami owoców suszonych, orzechów i przypraw. Brandy 50 Years ma bardzo bogaty, złożony smak, z nutami owoców suszonych, czekolady, kawowych i tytoniu.

  Sposoby spożycia brandy Ararat:

  Brandy Ararat może być spożywana w czystej postaci, jako aperitif lub digestif. Może być również dodawana do koktajli.

  Koszyk Wróć do strony