Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie jednego wyniku

  Szklanice barmańskie

   

  Szklanice barmańskie to jedne z podstawowych narzędzi, umożliwiających skuteczne mieszanie i schładzanie koktajli bez ich nadmiernego rozcieńczania. Naczynia te są zwykle wykorzystywane wraz z łyżką barmańską oraz filtrem  –  akcesoriami niezbędnymi do prawidłowego przygotowywania drinków w technice stirringu. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości szklanice barmańskie, wyróżniające się doskonałą jakością, trwałością oraz starannym wykonaniem. Choć posługiwanie się tym narzędziem wymaga nieco praktyki, szklanice mogą być z powodzeniem wykorzystywane także przez amatorów.

  Szklanice barmańskie  –  jak wybrać? 

  Szklanica barmańska jest naczyniem wykorzystywanym tradycyjnie do przygotowywania koktajli typu straight up. Najwyższy komfort użytkowania zapewniają szklanice dla barmana z praktycznym dzióbkiem, ułatwiającym nalewanie płynu. W podstawowych, domowych zastosowaniach, doskonale sprawdzają się naczynia o pojemności 450-500 ml. Jeśli jednak regularnie przygotowujesz autorskie kompozycje smakowe dla dużej liczby osób, prawdopodobnie optymalną swobodę działania zapewni Ci szklanica barmańska o większej pojemności.

  Jak używać szklanicy barmańskiej? 

  Szklanice barmańskie wykorzystuje się e do przygotowywania drinków metodą stirringu (mieszania łyżeczką). Technika ta sprawdza się przede wszystkim w przypadku koktajli podawanych bez lodu (straight up). Tworzy się je na bazie płynnych i klarownych składników, na przykład na samych alkoholach. Przed rozpoczęciem mieszania należy dobrze schłodzić zarówno szklanicę, jak i szkło, w którym koktajl zostanie zaserwowany. Co dalej?

  Do szklanicy wypełnionej kostkami lodu wlewa się składniki niezbędne do przygotowania wybranego drinka. Następnie płynnym, okrężnym ruchem miesza się zawartość naczynia przy użyciu długiej łyżki barmańskiej. Cały proces powinien trwać około 25-30 sekund. Jest to optymalny czas dla połączenia i schłodzenia składników, bez ryzyka nadmiernego rozcieńczenia koktajlu. Na koniec przelewa się napój do szkła, oddzielając lód od płynu z wykorzystaniem filtra barmańskiego.

  Koszyk Wróć do strony