Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Łyżki barmańskie

  • Łyżka barmańska ze stopką do drinków kręcona 28 cm

   Łyżka barmańska ze stopką do drinków kręcona 28 cm

   19,90  Availability: w magazynie
  • Łyżka barmańska z widelcem srebrna

   Łyżka barmańska z widelcem srebrna

   14,99  Availability: w magazynie

  Łyżka barmańska to obok shakera jedno z najbardziej rozpoznawalnych narzędzi w ręku barmana. Związane jest to z jej nietypowym kształtem oraz szerokim zakresem funkcji. Co jeszcze, poza mieszaniem, można robić z wykorzystaniem łyżek dla barmana?

  Łyżki barmańskie – skuteczność na każdą okazję 

  Podstawową funkcją łyżek barmańskich jest oczywiście mieszanie drinków. Jednakże ze względu na wysokość szklanek do koktajli, niezbędny jest wydłużony trzonek. Jest to główny powód, dla którego łyżki barmańskie mają określony, charakterystyczny kształt. Oprócz konieczności sięgnięcia dna szklanki, łyżki barmańskie służą pomocą przy nalewaniu napojów gazowanych oraz przy tworzeniu wielokolorowych drinków. Nalewanie po trzonku łyżki barmańskiej pozwala zredukować nasycenie napoju dwutlenkiem węgla. Z kolei spiralna budowa nie tylko ułatwia mieszanie, ale również  piętrowe układanie kolejnych warstw. Ze względu na popularność wysokich szklanek typu highball, łyżki barmańskie to nieodłączny element wyposażenia każdego baru – zarówno tego profesjonalnego, jak i domowego.

  Dodatkowe funkcje łyżek barmańskich 

  Łyżki barmańskie mają często specjalne końcówki, które dodatkowo zwiększają ich użyteczność. Zakończone widelcem doskonale sprawdzają się przy wyciąganiu ze słoików owoców lub oliwek, stanowiących częsty dodatek do drinków. Jako że łyżki barmańskie wykonuje się ze stali nierdzewnej, pozwala to zachować wysokie standardy higieniczne i zapewnia wysoką trwałość akcesorium. Z kolei  modele, które maja stopkę, mogą zarówno stać,  jak i umożliwiać miażdżenie liści mięty, ziół lub owoców wchodzących w skład koktajlu. Dodatki te zwiększają możliwości łyżek barmańskich, , które stają się uniwersalną pomocą.

  Shopping cart close