Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

  Brandy z Grecji

  Grecja: kolebka brandy

  Grecja jest jednym z najstarszych producentów brandy na świecie. Produkcja brandy w tym kraju sięga aż do starożytności, kiedy to winogrona były destylowane w celu uzyskania alkoholu o wyższej mocy. Wraz z rozwojem handlu i techniki produkcji, brandy stała się coraz bardziej popularna w Grecji i na całym świecie.

  Historia produkcji brandy w Grecji

  Pierwsze wzmianki o produkcji brandy w Grecji pochodzą z IV wieku p.n.e. W tym czasie winogrona były destylowane w celu uzyskania alkoholu o wyższej mocy, który był używany do celów medycznych i religijnych. W okresie średniowiecza brandy była już powszechnie produkowana i spożywana w Grecji.

  W XIX wieku produkcja brandy przeżyła rozkwit. Powstało wiele nowych destylarni, a brandy stała się ważnym produktem eksportowym. W tym czasie brandy produkowano głównie z winogron odmian Moschato i Xinomavro.

  W XX wieku produkcja brandy została dotkliwie dotknięta przez wojny i rewolucje. Dopiero w latach 60. XX wieku brandy zaczęła ponownie odzyskiwać swoją popularność. W tym czasie powstała nowa destylarnia Metaxa, która szybko stała się jedną z największych i najbardziej prestiżowych destylarni brandy na świecie.

  Rodzaje brandy produkowane w Grecji

  • Metaxa – brandy produkowana z winogron odmian Moschato i Xinomavro. Metaxa jest najbardziej popularnym rodzajem brandy w Grecji.
  • Ouzo – brandy produkowana z winogron odmian Moschato i Assyrtiko. Ouzo jest charakterystycznym greckim napojem alkoholowym, który ma słodki, korzenny smak.
  • Tsikoudia – brandy produkowana z winogron odmian Roditis i Mandilaria. Tsikoudia jest tradycyjnym greckim napojem alkoholowym, który ma mocny, aromatyczny smak.

  Brandy z Grecji

  Brandy jest wysoko ceniona na całym świecie. Jest to produkt o bogatej historii i tradycji, który zachwyca swoim smakiem i aromatem.

  Koszyk Wróć do strony