Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

    Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

    Likiery miętowe

     

    Czy można “poczuć miętę” do likierów miętowych? Otóż jak najbardziej! Trunki te są dla wielu ludzi  niezbywalnym element codziennej aktywności. Nieprzypadkowo kojarzą się np. z codziennym piciem herbaty. Może więc warto wyjść poza stereotyp i dowiedzieć się, czym tak naprawdę są likiery miętowe. Są one bowiem bez wątpienia wyjątkowe. 

    Likiery miętowe – charakterystyka smaku

    Złośliwi mogliby powiedzieć, że popularna miętówka (czyli likier miętowy) to nic innego, jak tylko połączenie płynu do odświeżania jamy ustnej i alkoholu. Takie opinie są bardzo krzywdzące dla tej rodziny trunków i w pewnym stopniu budują wokół niego negatywne emocje. W rzeczywistości alkohole należące do tej rodziny mają dwie cechy, za które kochają je koneserzy. Są to: wyrazisty, miętowy smak i klasyczny aromat alkoholu. Co ważne, te dwa elementy doskonale ze sobą współgrają, tworząc połączenie harmonijne, delikatne i przede wszystkim smaczne. Nic więc dziwnego, że trunki te są nie tylko traktowane jako smakowity dodatek, ale też jako alkohol, który można pić bez żadnych dodatków smakowych. Może zatem warto samemu wyrobić sobie opinię na jego temat?

    Likiery miętowe i ich zastosowanie

    “Miętówki” są przez wielu koneserów uważane za klasyczny dodatek do popołudniowych herbat. Z tego też wynika optymalny czas ich podawania. Alkohole zdecydowanie warto podawać wieczorem, mniej więcej w porze deseru. Niektórzy wiążą je (całkiem słusznie zresztą) z angielskim “tea time”, gdyż likiery miętowe w zasadzie od początku swego istnienia były kojarzone z tym napitkiem. Warto jednak pójść o krok dalej! Z powodzeniem można je traktować jako dodatek do klasycznego deseru. Z miętą można podawać np. desery czekoladowe, w tym lody, ciasteczka i klasyczną czekoladę (tak słodką, jak i gorzką). Likiery miętowe to także idealny dodatek dla różnego rodzaju ciastek i innych, słodkich przekąsek. Ich zaletą jest ogromna wszechstronność zastosowań. Niektórzy piją je np. jako trunki stricte degustacyjne, nieprzypadkowo kojarząc je z porą wieczornego relaksu.

    Z czym podawać likiery miętowe?

    Likiery miętowe mają jedną, istotną zaletę: mogą być podawane  praktycznie z każdym rodzajem alkoholu lub napoju. Wspomniana herbata to pierwsze, a zarazem najbardziej oczywiste skojarzenie. Jednak nie jest ono jedyne. Likiery z mięty warto m.in. podawać z sokami owocowymi (pomarańcza, cytryna, limonka, jabłko, truskawka itd.), a także z wieloma różnymi alkoholami. Atutem tych trunków jest przede wszystkim to, że sposób podawania warunkuje tylko gust osoby pijącej. I choć w określonym zestawieniu likiery miętowe nie zawsze odgrywają dominującą rolę, to jednak są smaczne i stanowią świetne, orzeźwiające tło dla innych smaków.

    Reasumując, likiery miętowe to alkohole na każdą okazję. Można je pić samemu lub z bliskimi, w tym również podczas dużych, rodzinnych spotkań. Mówiąc wprost: mało jest tak wszechstronnych i uniwersalnych pod względem smakowym alkoholi.

    Koszyk Wróć do strony