Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

  Likiery na bazie koniaku

   

  Likiery na bazie koniaku to połączenie dwóch cech dobrego, klasycznego alkoholu: charakterystycznej dla likierów słodyczy i utożsamianego z koniakiem smaku. I choć takie połączenie na pierwszy rzut oka wydaje się dość zaskakujące, to pod względem smakowo-aromatycznym pozwala cieszyć się wykwintnym trunkiem odpowiednim na każdą okazję.

  Likiery na bazie koniaku – zasady przygotowywania

  Likiery na bazie koniaku to alkohole, których sposób przygotowania jest dość złożony. Oczywiście sama procedura powstawania trunku jest zależna od rodzaju alkoholu, ale nie ulega wątpliwości, że jest pod każdym względem wyjątkowa. Atutem tego alkoholu jest to, że – podobnie jak koniak – również i on leżakował w dębowych beczkach przez minimum 5 lat. Dla przykładu niektóre trunki pomarańczowe powstają poprzez zanurzenie (macerację) kawałków pomarańczy w prawdziwym, wysokogatunkowym koniaku. Dzięki temu uzyskuje się bazę przygotowaną do dalszego etapu produkcji, czyli leżakowania. W praktyce oznacza to, że likiery z koniaku podlegają stopniowej ewolucji smaku i to dokładnie w taki sam sposób, jak w przypadku innych wymagających dojrzewania alkoholu.

  Likiery na bazie koniaku – kiedy warto pić?

  Alkohole należące do tej grupy to jedne z najlepszych w swej klasie. Jest to zasługą wykorzystania do ich produkcji najlepszych odmian koniaku. Nic więc dziwnego, że większość osób otwiera je wyłącznie na specjalne okazje. Trunki warto podawać np. podczas dużych, rodzinnych biesiad, a także wielu innych, specjalnych uroczystości. Alkoholami należącymi do tej kategorii można się degustować np. podczas wesel, urodzin, bądź wielu innych, specjalnych uroczystości. Oczywiście nie oznacza to, że nie można się nimi cieszyć w mniejszym gronie osób. Likiery na bazie koniaku będą świetnym ukoronowaniem mniej oficjalnych spotkań biznesowych. To także bardzo dobre “tło” dla rozmów z przyjaciółmi i to zarówno na poważne, jak i na ważkie tematy. Warto je również sączyć w samotności. Wystarczy usiąść sobie wygodnie w fotelu, puścić w tle jazz albo blues, a następnie – degustując się trunkiem – korzystać z życia i cieszyć się wyjątkowymi chwilami spędzonymi na wieczornej lub weekendowej rekreacji.

  Z czym warto podawać likiery na bazie koniaku?

  Ze względu na swe “arystokratyczne” połączenie likiery na bazie koniaku warto podawać tylko do najlepszych deserów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by to one same stały się takim smacznym i wyjątkowym deserem. Można je podawać ze smacznymi i aromatycznymi ciastami, a także jako dodatek do lodów. Trunki można też serwować z różnymi odmianami soków, których smak – co najważniejsze – powinien zostać dopasowany do charakteru wybranego alkoholu. Jeśli więc jego dominującą nutą smakową są pomarańcze, to koniecznie należy je połączyć z sokami o wyrazistym, wręcz egzotycznym smaku.

  Reasumując, likiery z koniaku to idealna propozycja dla osób, które cenią sobie trunki z najwyższej półki. Będą one prawdziwą ozdobą wielu rodzinnych uroczystości i spotkań z najbliższymi.

  Koszyk Wróć do strony