Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie jednego wyniku

  Likiery panna cotta

  • BOTTEGA PANNA COTTA

   BOTTEGA PANNA COTTA 15% 0,5L

   79,00  Availability: brak w magazynie

   

  Likiery panna cotta to alkohole o wyjątkowym i niepowtarzalnym smaku. Ich niecodzienność polega głównie na tym, że do ich produkcji wykorzystuje się najlepsze jakościowo rodzaje śmietanek i mleka. Wszystko to sprawia, że są to trunki o bardzo łagodnym smaku, które jednocześnie mają w sobie stosunkowo niewielką zawartość alkoholu.

  Likiery panna cotta – opis smaku

  Likiery panna cotta pochodzą z Włoch. To właśnie tam do ich produkcji wykorzystuje się śmietankę i mleko. To właśnie ich zapachy i aromaty można poczuć, smakując te niezwykłe alkohole. Czasami łączy się je z wanilią, dzięki czemu zyskują jeszcze słodszy i przyjemniejszy dla podniebienia smak. Mówiąc wprost – trunki te są prawdziwym dziełem sztuki włoskiej myśli cukierniczej i za to właśnie wszyscy je kochają. Jeśli chodzi o zawartość alkoholu, to jest ona dość znikoma. Warto podkreślić, że intensywna słodycz trunku świetnie maskuje niewielką ilość “procentów”, a to oznacza, że pod względem smakowym jest to bardziej deser niż alkohol. Jeśli chodzi o połączenia z owocami, to likiery o smaku panna cotta często łączy się z truskawkami. Wynika to z faktu, że ich smak świetnie komponuje się z mlekiem i śmietanką. Czasami do trunku można też wprowadzić inne słodkie owoce, w tym nuty niektórych cytrusów. Chodzi o to, aby nie zaburzyć słodkiego charakteru trunku, który jest tak wyjątkowy i niepowtarzalny.

  Likiery panna cotta – na jakie okazje?

  Likiery panna cotta to trunki przeznaczone na różne okazje. Można je podawać jako smaczny deser, gdyż tak naprawdę czymś takim one są. Czasem można je też łączyć z niektórymi ciastami, ciasteczkami i innymi smakołykami. Słodkie trunki panna cotta doskonale prezentują się z lodami i to niezależnie od ich smaku. Jeśli chodzi o porę dnia, to warto je podawać głównie w porze popołudniowej. Można nimi uświetnić zarówno duże, rodzinne imprezy i uroczystości, jak i bardziej kameralne spotkania ze znajomymi. Alkohole te można również pić samemu, zwłaszcza w późnej, wieczorowej porze. Nic tak nie poprawia nastroju po długim, męczącym dniu w pracy, jak likier panna cotta podany z dodatkiem ulubionych przekąsek. Słodycz alkoholu połączona z intensywnym smakiem mleka, śmietanki i – opcjonalnie – różnych rodzajów owoców to kombinacja, której z pewnością bardzo trudno się oprzeć. Wystarczy chwila, by już na zawsze zakochać się w tym wyjątkowym trunku.

  Likiery panna cotta – z czym łączyć?

  Likiery panna cotta są same w sobie prawdziwym dziełem cukierniczej sztuki. Niemniej można je łączyć z różnymi dodatkami, tworząc w ten sposób jeszcze bardziej unikatowe kombinacje smakowe. Oprócz wspomnianych wcześniej owoców cytrusowych alkohol można podawać z lodami, bitą śmietaną, a także czekoladą (zarówno czarną, jak i białą). Wystarczy wrzucić do kieliszka z trunkiem odrobinę kakao lub słodkiej czekolady, aby stworzyć wykwintne połączenie smaków o mocno czekoladowym charakterze. Do tak przygotowanego napoju można też wprowadzić zaprawy do mleka (np. o smaku truskawki lub czekolady). Wszystko po to, aby uzyskana kombinacja smakowa była jak najbardziej oryginalna, ale też i smaczna.

  Raczenie się likierami panna cotta to coś więcej niż delektowanie się słodkim alkoholem. 

  Koszyk Wróć do strony