Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 250 PLN!

    Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

    Likiery anyżowe

    • PASTIS 51 45%

      PASTIS 51 45% 0,7L

      97,00  Availability: w magazynie
    • SAMBUCA MORENA

      SAMBUCA MORENA 38% 0,7L

      69,90  Availability: w magazynie
    • SAMBUCA MOLINARI 40%

      SAMBUCA MOLINARI 40% 0,7L

      97,00  Availability: w magazynie
    • SAMBUCA RAMAZZOTTI 38%

      SAMBUCA RAMAZZOTTI 38% 0,7L

      99,00  Availability: w magazynie
    • LUXARDO SAMBUCA DEI CESARE 38%

      LUXARDO SAMBUCA DEI CESARE 38% 0,7L

      74,99  Availability: brak w magazynie
    • BALLANTINE'S 40% 0.7L

      SAMBUCA CAFFE MOLINARI 32% 0,7L

      99,00  Availability: brak w magazynie
    • SAMBUCA VACCARI 38%

      SAMBUCA VACCARI 38% 0,7L

      79,00  Availability: brak w magazynie
    • ANTICA SAMBUCA BLACK 38%

      ANTICA SAMBUCA BLACK 38% 0,7L

      74,00  Availability: brak w magazynie
    • SAMBUCA VACCARI 38% 0.7L

      SAMBUCA VACCARI 38% 0.7L

      79,00  Availability: brak w magazynie
    • SAMBUCA BIANCA 40%

      SAMBUCA BIANCA 40% 0,7L

      67,00  Availability: brak w magazynie

     

    Likiery anyżowe to dość oryginalne trunki, które zaskakują swoją słodyczą, wyjątkowym smakiem, a także niebanalnym aromatem. I choć wiele osób wciąż nie zna ich smaku, to śpieszymy wyjaśnić, że koniecznie trzeba to zmienić.

    Likiery anyżowe – czym są i skąd się biorą?

    Teoretycznie przygotowanie trunku wcale nie jest takie trudne. Produkuje się go w wyniku destylacji parą wodną nasion anyżu. Dzięki temu alkohol ma swój wyjątkowy i niepowtarzalny smak, który trudno pomylić z czymkolwiek innym. W efekcie powstaje ciekawy napitek, wyróżniający się subtelnym, słodkim smakiem i dość intensywnym (a jakże) anyżowym aromacie. Likiery anyżowe można pić samodzielnie, a także z dodatkiem innych trunków. Na marginesie warto podkreślić, że w Polsce są one  – przynajmniej na chwilę obecną – niezbyt popularne. Zupełnie inaczej jest na terenie Włoch, gdyż to właśnie stamtąd ów alkohol pochodzi. Do przygotowania trunku niezbędny będzie spirytus o stężeniu 90 procent, gwiazdki anyżu, kolendra, cynamon (dzięki któremu produkt zyskuje oryginalny smak), goździki, laska wanilii, a także cytryna, cukier i oczywiście woda. Ciekawostką niech będzie fakt, że do przygotowania likierów anyżowych potrzeba tyle samo wspomnianego spirytusu i wody. Nietrudno zatem dojść do wniosku, że jego finalna moc to około 45 procent.

    Likiery anyżowe – jak spożywać?

    Istnieje co najmniej kilka sposobów picia likierów anyżowych. Jeden z nich polega na jego… podpaleniu. Proces jego spożycia rozpoczyna się od wrzucenia do trunku nieparzystej liczby ziaren kawy. Następnie alkohol jest podpalany, co samo w sobie jest bardzo widowiskowym zjawiskiem. W piciu likieru anyżowego bardzo ważne jest, aby wrzucić do niego odpowiednią liczbę wspomnianych ziaren. Dlaczego? Ponieważ każda z liczb ma swoją oryginalną symbolikę. Jedno ziarno kawy to tzw. con la mosca, czyli “na muchę”. Przy trzech ziarnach kawy mówi się “na szczęście, zdrowie i dobrobyt”. Dopiero przy siedmiu ziarnach nawiązuje się do… historii starożytnego Rzymu, który osadzony był na aż siedmiu różnych wzgórzach. Wracając jednak do palonego alkoholu trzeba pamiętać, że po jego wypaleniu pozostają do degustacji charakterystyczne w smaku likiery anyżowe. Po jego spożyciu pozostałe w nim ziarna kawy (odpowiednio zmiękczone trunkiem) należy żuć.

    Z czym i kiedy pić likiery anyżowe?

    Likiery anyżowe są dość słodkie, toteż można spożywać je w roli deseru. Alkohol można w związku z tym podawać po głównym daniu, jako np. dodatek do deseru właściwego (np. ciasta, słodkich przekąsek itd.). Wiele osób cieszy się trunkiem w samotności, traktując go jako sposób przeżywania wieczornego relaksu. Likiery anyżowe sprawdzą się też w roli składnika różnych drinków, a także jako doskonały poczęstunek, towarzyszący mniej oficjalnym spotkaniom w małym, średnim i dużym gronie znajomych, bliskich i przyjaciół.

    Reasumując, likiery anyżowe to trunki z tradycjami. Ich słodki i łagodny smak świetnie współgra z dużą, wyczuwalną zawartością alkoholu. Zaletą napitku jest możliwość picia go na wiele różnych sposobów.

    Shopping cart close