Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie jednego wyniku

  GRUNER VELTLINER

  • ESTERHAZY ESTORAS GRUNER VELTLINER 2021 0,75L

   WINO ESTERHAZY ESTORAS GRUNER VELTLINER 2021 0,75L

   79,90  Availability: w magazynie

  Gruner Veltliner: Austriacki Klejnot w Świecie Winorośli

  Szczep Gruner Veltliner to jedna z najbardziej charakterystycznych odmian winorośli uprawianych na świecie, a jednocześnie prawdziwy austriacki klejnot winiarski. Jego wyjątkowy charakter i potencjał smakowy uczyniły go szczególnie popularnym w regionie Wachau w Austrii, gdzie osiąga najwyższą jakość.

  Charakterystyka Szczepu:

  Gruner Veltliner to biała winorośl o średniej wielkości i jasnozielonych winogronach. Jest stosunkowo odporny na choroby, co sprawia, że jest atrakcyjny dla winiarzy. Jego liście są sercowate i gęste, co pomaga w ochronie winogron przed nadmiernym nasłonecznieniem.

  Smak i Aromat :

  Wina produkowane z użyciem szczepu Gruner Veltliner często charakteryzują się świeżymi aromatami zielonych jabłek, cytrusów i białych kwiatów. Szczep ten ma również charakterystyczny pikantny smak z nutami białego pieprzu i arbuza. Jest to wino o wyjątkowej równowadze między owocowością a mineralnością.

  Gruner w Austrii:

  Najważniejszym regionem uprawy jest Austria, a szczególnie region Wachau. Tam, na stromych zboczach nad Dunajem, powstają wina o najwyższej jakości, które wyrażają potencjał tego szczepu. Wachau to rejon słynący z terroir, który nadaje winom wyjątkowy charakter.

  Koszyk Wróć do strony