Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Brandy Mini

  Czym jest brandy?

  Brandy to wyjątkowy rodzaj alkoholu, który kojarzy się z eleganckimi salonami, wygodnymi fotelami ustawionymi przy kominku oraz aromatem drogich cygar. Uznawany za synonim wysmakowanego smaku i luksusu, brandy to napój, który doceniają zarówno znawcy, jak i pasjonaci alkoholi.

  Jak powstaje brandy?

  Brandy wyróżnia się zawartością alkoholu na poziomie przynajmniej 36%. Jest to produkt destylacji soku, osadu winiarskiego lub innych słabszych alkoholi z winogron lub owoców. Zgodnie z europejskim prawem, brandy musi leżakować przez co najmniej sześć miesięcy w dębowych beczkach, co nadaje mu wyjątkowy i głęboki smak. Im dłużej dojrzewa, tym bardziej nabiera on szlachetnych cech, co sprawia, że brandy jest uznawany za napój luksusowy.

  Różnorodność smaków i oznaczenia brandy

  Brandy oferuje szerokie spektrum smaków, od bogactwa nut owocowych po łagodne akcenty dębu i wanilii. Istnieje wiele oznaczeń na etykietach brandy, które warto poznać:

  • Rocznik lub wiek: Określa rok beczkowania najmłodszego destylatu lub jego wiek do zabutelkowania.
  • V.S. (Very Special): Oznacza brandy leżakujące przez co najmniej dwa lata.
  • V.S.O.P. (Very Superior Old Pale): Określenie dla brandy leżakującej przez co najmniej cztery lata.
  • X.O. (Extra Old): Brandy leżakujące przez minimum 10 lat w beczkach, dla alkoholi butelkowanych przed latami 2016-2018, oznaczenie dotyczy minimum 6 lat.

  Historia i powstanie brandy

  Brandy narodziła się w średniowiecznej Europie i szybko zdobyła popularność dzięki procesowi destylacji alkoholu. Nazwa „brandy” wywodzi się od holenderskiego słowa „brandewijn”, co dosłownie oznacza „palone wino”. Pierwotnie stosowano ją jako praktyczne rozwiązanie w handlu morskim, ze względu na ograniczenia miejsca w ładowniach statków oraz podatki naliczane według objętości beczek. Brandy zyskała prestiż głównie we Francji, ale obecnie jest produkowana także w Hiszpanii, Niemczech, Włoszech i Portugalii, gdzie cieszy się długą tradycją.

  Obecnie w naszej liście asortymentowej możemy spotkać następujące miniaturki brandy:

  Koszyk Wróć do strony