Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 250 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

  Prosecco

  • BOTTEGA WHITE GOLD

   BOTTEGA WHITE GOLD 11% 0,75L

   119,00  Availability: w magazynie
  • SCUDO ARGENTO PROSECCO EXTRA DRY 11,5% 0,75L

   SCUDO ARGENTO PROSECCO EXTRA DRY 11,5% 0,75L

   54,00  Availability: w magazynie
  • PROSECCO ZABATANI BRUT 11% 0,75L

   PROSECCO ZABATANI BRUT 11% 0,75L

   99,00  Availability: w magazynie
  • LAMBORGHINI EXTRA DRY GOLD 12% 0,75

   LAMBORGHINI EXTRA DRY GOLD 12% 0,75

   229,00  Availability: w magazynie
  • BOTTEGA GOLD PROSECCO

   BOTTEGA GOLD PROSECCO 11% 0,75L

   119,00  Availability: brak w magazynie
  • BOTTEGA ROSE GOLD

   BOTTEGA ROSE GOLD 11% 0,75L

   119,00  Availability: brak w magazynie
  • MASCHIO PROSECCO TREVISO 11% 0,75L

   MASCHIO PROSECCO TREVISO 11% 0,75L

   39,00  Availability: brak w magazynie
  • ARDEVI PROSECCO EXTRA DRY DOC

   ARDEVI PROSECCO EXTRA DRY DOC 11% 0.75L

   32,00  Availability: brak w magazynie
  • FREIXENET PROSECCO

   FREIXENET PROSECCO 11% 0,75L

   67,00  Availability: brak w magazynie
  • BOTTEGA GOLD 11% 1,5L

   BOTTEGA GOLD 11% 1,5L

   249,00  Availability: brak w magazynie
  • ZABATANI DOC prosecco

   ZABATANI DOC EXTRA DRY PROSECCO 11% 0,75L

   112,00  Availability: brak w magazynie
  • GANCIA PROSECCO DOC BRUT

   GANCIA PROSECCO DOC BRUT 11,5% 0,75L

   49,00  Availability: brak w magazynie
  • CINZANO PROSECCO DOC DRY

   CINZANO PROSECCO DOC DRY 11% 0,75L

   37,99  Availability: brak w magazynie
  • MARTINI BELLINI 8% 0,75L

   MARTINI BELLINI 8% 0,75L

   57,00  Availability: brak w magazynie

   

  Wina Prosecco to prawdziwa gratka dla miłośników musujących trunków. Cieszą się one ogromną popularnością niemal na całym świecie. Wybornie smakują w towarzystwie deserów, dań mięsnych czy rybnych. Dlatego mnóstwo osób nie wyobraża sobie celebrowania ważnych chwil bez tego alkoholowego specjału. Warto wiedzieć, że wina te pochodzą z północno-wschodniego obszaru Włoch, a dokładniej z regionu Veneto oraz Friuli-Venezia Giulia. Cechą charakterystyczną jest świeży, a zarazem orzeźwiający smak. Odpowiadają za to nuty owocowe.

  Jakie wino Prosecco wybrać? 

  Wina Prosecco występują pod wieloma postaciami, jednak wszystkie bazują na szczepie winogron Glera. Odmiana Spumante jest mocno musująca, ponieważ ciśnienie minimalne wynosi 3 bar. O wiele łagodniejsze są wina Prosecco Frizzante, gdyż ciśnienie znajduje się w przedziale 1-2,5 bar. Trudno o lepszą propozycję dla zwolenników delikatnych i lekkich trunków. Najbardziej wysublimowane alkohole posiadają dopisek Tranquillo. Znakomicie sprawdzą się podczas wieczornego relaksu czy domowego SPA.

  Wina Prosecco Extra-Brut oraz Brut zawierają niewielką ilość cukru resztkowego, co przekłada się na niewielką ilość kalorii. Z pewnością usatysfakcjonuje to tych, którzy zwracają uwagę na wartość energetyczną. Odmiana Extra Dry skrywa 12-17 g cukru resztkowego na litr. Zawartość tej słodkiej substancji w trunkach Dry wynosi 17-32 g/l a w Demi-Sec 32-50 g/l. Warto pamiętać, że wina  z małą zawartością cukru odznaczają się charakterystyczną kwasowością.

  Jak smakują wina Prosecco? 

  Wina Prosecco są niezwykle popularne wśród miłośników owocowych napojów. W tych trunkach musujących często znajdują się nuty jabłkowe, cytrusowe, gruszkowe, a nawet akcenty gruszkowe. Ci, którzy chcą uniknąć nadmiernej słodyczy, powinni wybrać odmianę Extra Brut, gdzie dominują aromaty niedojrzałych owoców. Wina Prosecco Brut bazują na nutach warzywnych. Nie brakuje tutaj alkoholi zawierających aromat skórki chlebowej.

  W Polsce największą popularnością cieszą się płynne specjały z dopiskiem Extra Dry. Jest to złoty środek pomiędzy winem półwytrawnym oraz półsłodkim. Najczęściej posiadają nuty jabłka, gruszki oraz cytrusów. Najsłodsze odmiany, czyli wina Prosecco Dry, wypełnione są nutami kwiatowymi.

  Z czym serwować wina Prosecco? 

  Wina Prosecco są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się podczas każdej okazji! Odmiana Extra Brut doskonale współgra z warzywami. Trunek z oznaczeniem Brut cechuje się wyższą kwasowością, więc warto podawać go z owocami morza, ostrygami, rybami czy sushi. Słodkie wina Prosecco Dry perfekcyjnie pasują do deserów czy wysublimowanych przystawek.

  Alkohol dobrze jest podawać w wąskich i wysokich kieliszkach o rozszerzającej się czaszy. Takie naczynia pozwalają osiągnąć optymalny poziom natlenienia. Należy dodać, że omawiany trunek można posłużyć, jako dodatek do drinku. Genialnie sprawdzają się tutaj kwaśne odmiany, które można połączyć z sokami owocowymi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować pyszny koktajl, który po schłodzeniu będzie źródłem orzeźwienia w upalne dni.

  Shopping cart close