Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Likiery cynamonowe

   

  Likiery cynamonowe wyróżniają się najczęściej dość delikatnym, a zarazem słodkim smakiem. Posmak alkoholu został w nich skutecznie przykryty solidną porcją słodyczy, dzięki której trunek jest przez wielu traktowany raczej jako deser niż smakowy alkohol. Co warto o nim wiedzieć?

  Likiery cynamonowe — co je wyróżnia?

  Odpowiedź jest bardzo prosta: przede wszystkim smak. Trunki te wyróżniają się bardzo intensywnym aromatem cynamonowym, który nieprzypadkowo kojarzy się z różnymi wypiekami i słodkościami. Czasami likiery cynamonowe zawierają w swoim składzie różne dodatki smakowe. Wielu producentów dodaje do nich np. goździki, dzięki czemu alkohole te mają jeszcze głębszy, a zarazem bardziej wyrazisty smak. Do produkcji trunku wykorzystuje się przede wszystkim cukier i cynamon. Obydwa składniki łączą się ze sobą i — co najważniejsze — w pewnym stopniu tworzą jednolity, charakterystyczny dla likieru smak. Dzięki temu nie jest on ani zbyt ostry, ani też zbyt słodki. Oczywiście słodycz likierów cynamonowych zależy w głównej mierze od ilości dodanego przez producenta cukru. Edycje specjalne alkoholi (np. świąteczne) mogą zawierać go więcej, gdyż same w sobie są traktowane jako smaczny deser. Niektóre odmiany trunku mogą oferować bardzo zróżnicowane smaki. Nie brakuje w nich bakalii, nut owocowych, a także kombinacji cynamonu i pikantnych przypraw.

  Likiery cynamonowe — na jaką okazję?

  Likiery cynamonowe — ze względu na swój oryginalny, mocny smak — są przeznaczone zwykle na specjalne okazje. Ze względu na charakterystyczny smak, konsumuje się je najczęściej w okresie świątecznym. Oczywiście nie oznacza to, że tylko wtedy warto je pić. Trunkami o smaku cynamonu  warto się raczyć m.in. w długie, jesienno-zimowe wieczory. Wszystko dzięki słodkiemu, intensywnemu smakowi, który rozgrzewa i dodaje energii. Alkohole cynamonowe można też spożywać w trakcie rodzinnych spotkań. Sprawdzą się zarówno podczas mniej oficjalnych spotkań, jak i dużych, rodzinnych imprez. Likiery cynamonowe można też dodawać do niektórych drinków i ciast. Ich wyjątkowy smak zostanie doceniony zwłaszcza przez koneserów, którzy lubią relaksować się przy wybornym trunku o niecodziennym smaku.

  Dlaczego warto spróbować likierów cynamonowych?

  Nie jest tajemnicą, że likiery cynamonowe wyróżniają się dość oryginalnym smakiem. Jeśli ktoś nie lubi cynamonu, może je wykorzystać w roli aromatycznego dodatku do ciast. Likiery o smaku cynamonu to także ciekawy dodatek do lodów, herbat, a nawet kawy. Warto docenić fakt, że najczęściej mają dość łagodny smak, gdyż w ich przypadku procentowe stężenie alkoholu jest nie tylko stosunkowo niskie, ale też dobrze maskowane przez intensywną słodycz. Likiery cynamonowe warto też podawać z lodem, a także z kakao. Świetnie smakują z dodatkiem bitej śmietany.

  Likiery cynamonowe to trunek, który sprawdzi się jako deser główny, dodatek do niego, a także jako alkohol przeznaczony na specjalne okazje. Jest to też idealne rozwiązanie dla osób, które lubią niestandardowe smaki i chcą eksperymentować z różnymi rodzajami alkoholi.

  Koszyk Wróć do strony