Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

  Likiery słony karmel

  • BAILEY'S SALTED CARAMEL 17% 0,7L

   BAILEY’S SALTED CARAMEL 17% 0,7L

   95,00  Availability: w magazynie
  • AMARULA ETHIOPIAN COFFEE 15,5%

   AMARULA ETHIOPIAN COFFEE 15,5% 0,7L

   79,00  Availability: w magazynie
  • WILD AFRICA CREAM 17% 1L

   WILD AFRICA CREAM 17% 1L

   89,00  Availability: brak w magazynie
  • BERENTZEN CARAMEL CREAM

   BERENTZEN CARAMEL CREAM 17% 0,7L

   55,00  Availability: brak w magazynie
  • ARRAN GOLD CREAM 17%

   ARRAN GOLD CREAM 17% 0,7L

   89,00  Availability: brak w magazynie
  • A.H.RIISE CARAMEL 17%

   A.H.RIISE CARAMEL 17% 0,7L

   109,00  Availability: brak w magazynie
  • AMARULA 17%

   AMARULA 17% 0,7L

   69,99  Availability: brak w magazynie
  • FIREMAN 30%

   FIREMAN 30% 0,7L

   79,00  Availability: brak w magazynie
  • BLACK VELVET TOASTED CARMEL 35% 1L

   BLACK VELVET TOASTED CARMEL 35% 1L

   95,00  Availability: brak w magazynie
  • BOLS BUTTERSCOTCH 24%

   BOLS BUTTERSCOTCH 24% 0,7L

   64,99  Availability: brak w magazynie

   

  Likiery słony karmel to niezwykła kombinacja, która w ciągu ostatnich kilku dekad zyskała sobie ogromną ilość zwolenników. Trudno się temu dziwić, gdyż słodko-słona mieszanka smaków skrywa niejeden sekret, który uczynił z niej tak pożądane połączenie. Dlaczego warto zapoznać się z tymi niezwykłymi trunkami?

  Do deseru, po posiłku, w koktajlu – co trzeba wiedzieć o likierach słony karmel? 

  Likiery słony karmel to szeroka kategoria, do której zaliczają się trunki powstałe na bazie różnych alkoholi zmieszanych ze smakiem słonego karmelu. Z tego powodu w tej ofercie można znaleźć odmiany o charakterze rodem ze Szkocji, Kanady lub Karaibów. Trunki te różnią się więc zawartością alkoholu. Zazwyczaj mieści się ona w przedziale od 17 do 35%. Pomimo odmiennego pochodzenia, wszystkie likiery z solonego karmelu charakteryzują się wyraźnym, niepowtarzalnym wręcz smakiem. Łączy on w sobie słodkie oraz wytrawne nuty, przez co doskonale nadaje się jako dodatek do rozmaitych deserów – na przykład lodów oraz ciast. Kieliszek trunku po posiłku to kolejny znakomity sposób na delektowanie się złożonym bukietem, jaki oferują likiery słony karmel.

  Alkohole tego typu znajdują również szerokie zastosowanie podczas mieszania koktajli. Drinki takie jak  Salted Carmel Martini, Salted Carmel Mudslide czy Salted Carmel White Russian nie mogą się bez nich obyć. Likiery słony karmel to znakomity sposób, aby urozmaić znane receptury i zaskoczyć znajomych lub gości nietypowymi wariacjami. Trunki tego typu bez trudu łączą się z wieloma smakami – na przykład cydrem, kawą, biszkoptami, precelkami, babeczkami oraz innymi przekąskami. Chociaż na pierwszy rzut oka likiery słony karmel wyglądają podobnie, różnią się pod względem doboru składników. Oprócz nazwy alkoholu bazowego, na etykiecie można znaleźć takie różne określenia. „Cream” – oznaczają, że do produkcji wykorzystano nabiał. „Butterscotch” to opis karmelu pozyskiwanego z brązowego cukru, w przeciwieństwie do tego klasycznego, produkowanego z  białego cukru.

  Smak, któremu nie można się oprzeć – likiery słony karmel

  W powyższym stwierdzeniu nie ma przesady, gdyż likiery słony karmel to trunki, na które apetyt rośnie w miarę picia. Kombinacja smaków w solonym karmelu przyczynia się do wytwarzania endorfin, przez co każdy kolejny łyk smakuje lepiej. W przeciwieństwie do słodkich trunków, likiery z solonego karmel nie wywołują uczucia przesytu z powodu ilości cukru. Kubki smakowe są stale stymulowane w wyniku synergii doznań. Dzięki temu potrawy i napoje smakują coraz bardziej podczas degustacji.

  Historia likierów słony karmel nie jest wyjątkowo długa, bo choć słodycze z karmelizowanego cukru były wytwarzane przez Arabów już około 1000 roku – a według niektórych teorii sztuki tej nauczyli się od Persów – to solenie karmelu spopularyzował francuski cukiernik, Henri Le Roux w 1977 roku. Od tego czasu likiery ze słonego karmelu zyskują na popularności. Smakosze na całym świecie ulegli tej niezwykłej kombinacji, łączącej w sobie nuty cukry oraz soli. Ogromna wszechstronność tego typu trunków sprawia, że likiery słony karmel są chętnie stosowane nie tylko podczas mieszania koktajli, ale również podczas pieczenia i podawania deserów na zimno oraz na ciepło.

  Shopping cart close