Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

  Likiery na bazie whisky

   

  Whisky to alkohol, który kochają wszyscy. Jest to klasyka, która miała ogromny wpływ nie tylko na sam sposób produkcji i degustacji trunku, ale też na kulturę. Likiery na bazie whisky to trunki, których smak jest jeszcze bardziej wysublimowany. Połączenie słodyczy likieru i wykwintności whisky to przepis na udany trunek.

  Likiery na bazie whisky – jak się je produkuje?

  Likier na bazie whisky powstaje z wykorzystaniem bardzo zaawansowanych procedur produkcyjnych. Wytwarza się go w głównej mierze z destylowanego alkoholu zbożowego, który – co ważne – jest wzbogacony różnymi odmianami szlachetnego whisky. Dzięki temu powstaje trunek, który łączy w sobie słodycz i wykwintny smak. W procesie przygotowania alkoholu wykorzystuje się whisky o różnych okresach dojrzewania. W zasadzie można powiedzieć, że ta metoda powstawania likierów na bazie whisky daje producentom nieograniczone możliwości w eksperymentowaniu z różnymi smakami. Oznacza to również, że żaden koneser nie może przejść obojętnie obok tak zróżnicowanych smakowo alkoholi, które łączą w sobie beztroską słodycz i ekstrawagancką elegancję.

  Co warto wiedzieć o likierach na bazie whisky?

  Picie whisky to prawdziwa sztuka. To samo dotyczy degustacji alkoholi, które w procesie produkcyjnym zostały na nim oparte. Likiery na bazie whisky to trunki przeznaczony na specjalne okazje. Warto je pić zwłaszcza podczas dużych, rodzinnych biesiad i uroczystości. Trunek ten można podać zarówno na weselu, jak i na biznesowych spotkaniach. Alkohol można również pić w samotności, ciesząc się w ten sposób czasem wolnym i możliwością odpoczynku po całodziennej lub całotygodniowej pracy. Likiery na bazie whisky sprawdzą się też w roli wykwintnego, eleganckiego podarku. Z pewnością wyrażą wdzięczność, uznanie, a także przychylność. Alkohole te z pewnością będą autentyczną ozdobą domowego barku. Trunki te można też potraktować w roli wyśmienitego, a zarazem słodkiego deseru. Wszystko dzięki dużej zawartości likieru, który – umiejętnie dobrany – idealnie konkuruje z goryczką mocnego alkoholu.

  Z czym podawać likiery na bazie whisky?

  Różnorodność likierów na bazie whisky z pewnością może zaskoczyć nawet bardziej doświadczonych koneserów. Na tym jednak nie koniec. Alkohole można bowiem podawać z różnymi dodatkami, które jeszcze bardziej urozmaicą ich smak. Wśród nich na pierwszy plan wychodzą oczywiście owoce. Najlepiej, jeśli są one dopasowane do składu likierów na bazie whisky. Jeśli więc likiery na bazie whisky mają w swoim składzie owoce cytrusowe, to paletę tych smaków warto rozszerzyć o dodatkowe pozycje wchodzące w skład tej kategorii owoców. Alkohole te można również łączyć z lodem, który jest przecież obowiązkową pozycją w dobrym whisky. Można też skorzystać z bardziej klasycznych dodatków, takich jak cytryna, limonka lub mięta. Wszystko po to, aby uzyskana kombinacja smakowa była jak najbardziej różnorodna, a zarazem dopasowana do siebie.

  Likiery na bazie whisky to trunki wyróżniające się słodyczą i głębią smaku. Z pewnością docenią je osoby, które chcą na nowo odkryć walory smakowe obydwóch alkoholi.

  Koszyk Wróć do strony