Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie jednego wyniku

  Likiery lychee

   

  Likiery lychee (liczi) głównie kojarzą się z mocnym orzeźwieniem. Jest oczywiście sporo racji w tym stwierdzeniu, ale nie można zapominać, że liczi to także określony smak, aromat i słodycz, obok których nie można przejść obojętnie. Nadszedł zatem czas, by poznać ten alkohol od podszewki i dowiedzieć się na jego temat czegoś więcej. Wszak liczi niejedno ma imię!

  Likiery lychee – opis smaku

  Nie ulega wątpliwości, że likiery lychee to przede wszystkim moc owoców. Ich charakterystyczny, mocno owocowy, słodki smak sprawia, że zwykle wykorzystuje się je w roli likierów barmańskich. Można je dodawać np. do napojów (w tym gazowanych), wody mineralnej, a także do różnych rodzajów alkoholi. Łagodny smak i niewielkie stężenie alkoholu (zwykle do 20 procent) sprawiają, że picie tych trunków to prawdziwa przyjemność. I choć nie każdy lubi je pić, to prawie każdy chce wykorzystywać je jako dodatek do różnych trunków i napojów. W alkoholach z liczi mamy do czynienia z solidną dawką słodyczy. Po pierwsze, owoce te są bardzo słodkie, wobec czego dodanie do nich kolejnej, solidnej dawki cukru znacząco zwiększa poziom dostarczanej do organizmu glukozy. Jedno jest pewne – likiery lychee są same w sobie bardzo smaczne. dlatego od czasu do czasu warto sobie na nie pozwolić. Zresztą czym byłby świat bez krótkotrwałych przyjemności?

  Likiery lychee – kiedy warto pić?

  Zgodnie z tym, co napisano wcześniej, likiery lychee są zwykle wybierane jako dodatki do różnych napojów (tak alkoholowych, jak i bezalkoholowych). Czasami jednak spożywa się je jako napitki samodzielne, to jest bez żadnych dodatków. Bardzo często zdarza się, że do produkcji takich alkoholi wykorzystuje się różne nuty smakowe. Oprócz – obowiązkowego – smaku lychee, pojawiają się w nim również aromaty cytryny, pomarańczy i wielu innych, cytrusowych owoców.

  Zresztą owoce te bardzo często łączone są z liczi, gdyż razem tworzą wyjątkową, egzotyczną kombinację smakową. Warto jednocześnie zauważyć, że trunki o smaku liczi występują również bez żadnych dodatków. Likiery lychee są na tyle słodkie, że spokojnie można je potraktować jako zamiennik deseru. Smak owoców liczi jest bardzo delikatny, a to oznacza, że można go połączyć z praktycznie każdym rodzajem deseru. Trunek może być smakowitym dodatkiem do ciasta, lodów, ale też wielu innych, deserowych produktów spożywczych. Jeśli chodzi o lody, to warto go łączyć ze smakami egzotycznymi, a także z wanilią i śmietanką.

  Likiery lychee – na jaką okazję?

  Prawdę mówiąc likiery lychee sprawdzają się podczas wielu różnych okazji. Można je pić samemu, traktując je jako smaczne zakończenie męczącego dnia w pracy. Można je również spożywać w gronie rodziny, bliskich i znajomych, tak podczas dużych, rodzinnych imprez, jak również w trakcie kameralnych, pół oficjalnych spotkań. Zgodnie z tym co napisano wcześniej, likiery liczi sprawdzą się głównie w roli deserów. Dlatego optymalną dla nich porą podawania jest wczesny lub późny wieczór. Serwowanie ich w porze nocnej może utrudnić późniejszy sen, gdyż zawarta w nich solidna porcja cukru z pewnością pobudzi każdego.

  Jedno jest pewne: likiery lychee to prawdziwa ozdoba biesiadnego stołu.

  Koszyk Wróć do strony