Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

  Likiery truskawkowe

  • BAILEY'S STRAWBERRY 17%

   BAILEY’S STRAWBERRY 17% 0,7L

   99,00  Availability: brak w magazynie
  • TEQUILA ROSE STRAWBERRY CREAM 15%

   TEQUILA ROSE STRAWBERRY CREAM 15% 0,7L

   119,00  Availability: w magazynie
  • XUXU STRAWBERRY CREAM 15% 0.7L

   XUXU STRAWBERRY CREAM 15% 0.7L

   57,00  Availability: w magazynie
  • BOLS STRAWBERRY 17%

   BOLS STRAWBERRY 17% 0,7L

   62,99  Availability: brak w magazynie
  • PARROT BAY STRAWBERRY

   PARROT BAY STRAWBERRY 19% 0,7L

   45,00  Availability: brak w magazynie
  • XUXU 15%

   XUXU 15% 0,7L

   59,00  Availability: brak w magazynie
  • Mozart White Chocolate Cream Strawberry

   MOZART WHITE CHOCOLATE CREAM STRAWBERRY 15% 0,5L

   74,99  Availability: brak w magazynie

   

  Likiery truskawkowe to najlepszy sposób, aby nadać koktajlom oraz deserom intensywnego smaku i koloru dojrzałych owoców. To także jedne z najchętniej wykorzystywanych składników podczas mieszania drinków, co najlepiej świadczy o ich walorach.

  Rześkie uderzenie – czym są i jak podawać likiery truskawkowe? 

  Likiery truskawkowe to zróżnicowana rodzina trunków, która zwykle dzielona jest ze względu na skład lub rodzaj alkoholu bazowego. Chociaż na pierwszy rzut oka może się wydawać, iż mowa w istocie o tym samym, likiery truskawkowe mogą posiadać w nazwie słowo „cream”. Oznacza to, że podczas produkcji wykorzystano śmietankę, która zapewnia trunkowi łagodny smak oraz wyjątkowo gładką konsystencję. Warto dodać, że ta odmiana zwykle charakteryzuje się niższą zawartością alkoholu w stosunku do innych likierów truskawkowych. Trunków tych nie należy mylić z takimi napojami jak Creme de Fraise – w tym wypadku słowo „creme” odnosi się do cukru, wykorzystanego do nadania odpowiednio gęstej konsystencji.

  Drugi sposób podziału związany jest z typem trunku, który został wykorzystany do maceracji lub zmieszania z sokiem owocowym. W niektórych przypadkach możemy spotkać się z alkoholami karaibskimi, natomiast sławny wśród baristów Baileys Straweberries & Cream zawiera irlandzką „wodę życia”. Oferuje to wyjątkowo zróżnicowane doznania smakowe. Jednocześnie trunek ten zachowuje stosunkowo niską zawartość alkoholu, która zazwyczaj wynosi około 17%. W przypadku likierów truskawkowych z dodatkiem śmietanki, najlepiej podawać je samodzielnie. Serwowane mogą być  z lodem lub bez. Likiery truskawkowe można wykorzystywać  pod postacią polewy w czasie serwowania deserów – zwłaszcza lodów. Trunki kremowe sprawdzą się też podczas przygotowania koktajli. Zwłaszcza jeżeli zależy nam na uzyskaniu wyraźnych warstw. Do miksera zwykle trafiają jednak klasyczne likiery truskawkowe, takie jak Bols Strawberry. Pozwalają one przygotować takie mieszanki jak Strawberry Cocktail, Strawberry Margarita, Tequila Fresa czy odmiany Malibu.

  Z lasów na stoły – jak powstały likiery truskawkowe? 

  Popularność likierów truskawkowych jest nierozerwalnie związana z historią samej truskawki, a tą można śmiało zaliczyć do niezwykłych. Już Rzymianie opisywali te leśne owoce, ale skupiali się głównie na ich wyglądzie oraz przypisywanym im właściwościom leczniczym. Gdy mowa o truskawkach, powinno się raczej mówić o poziomkach, gdyż owoce, jakie obecnie znamy, stanowią połączenie dwóch gatunków poziomki. Przed XVIII wiekiem rośliny te dawały zbyt małe owoce, aby można było wykorzystać je do produkcji likierów truskawkowych. Jednakże krzyżówka odmiany wirginijskiej oraz chilijskiej doprowadziła do stworzenia hybrydowego gatunku.

  Połączenie to co roku dostarczało dużych i aromatycznych owoców. Wraz z opanowaniem procesu hodowli, wytwórcy alkoholu zaczęli eksperymentować z recepturami na różne trunki. Dzięki temu w XIX wieku powstały takie likiery truskawkowe, jak Creme de Fraise. W ciągu następnego stulecia soczyste owoce mieszano z innymi alkoholami, co doprowadziło do powstania całej serii barmańskich likierów truskawkowych. Obecnie sok macerowanych w alkoholu łączy się z trunkami meksykańskimi, karaibskimi, irlandzkimi oraz francuskimi, co zrodziło ogromną różnorodność likierów truskawkowych dopasowanych do wszelkich potrzeb.

   

  Shopping cart close