Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie jednego wyniku

  Likiery na bazie ginu

   

  Likiery na bazie ginu to dość specyficzne alkohole, które łączą w sobie słodycz wynikającą z dużej zawartości cukru, jak również mocny, intensywny smak alkoholu. Atutem tych trunków jest wyjątkowy i niepowtarzalny smak, który nawiązuje do najlepszych ginów dostępnych na rynku.

  Jak smakują likiery na bazie ginu?

  Do produkcji likierów na bazie ginu wykorzystuje się najlepsze odmiany ginu. Dzięki temu alkohole te mają wyjątkowy smak, którego nie sposób zapomnieć. Poza tym trzeba pamiętać, że są to trunki występujące w różnych konfiguracjach smakowych. Niektóre z nich są bardzo słodkie, dzięki czemu szczycą podniebienie wyjątkowym i niepowtarzalnym smakiem. Na rynku można znaleźć również likiery na bazie ginu o bardziej wysublimowanym, wręcz intensywnym i wytrawnym smaku. Warto przy tym zauważyć, że ograniczenie w likierze tak solidnej dawki cukru jest możliwe i to bez ingerencji w jego sposób produkcji. Wystarczy dodać do niego inne, bardziej wytrawne odmiany trunków, aby jego smak stał się bardziej wyrazisty. Ciekawym rozwiązaniem jest też mieszanie alkoholu z sokiem pomarańczowym, który znacząco ogranicza słodki charakter trunku. Wielu miłośników dobrych, wręcz wykwintnych alkoholi stawia na połączenie likieru na bazie ginu z kostkami lodu. Owszem, takie zestawienie wydaje się czymś naturalnym, ale ma też swój wymiar praktyczny i pozwala ograniczyć tak intensywną słodycz alkoholu.

  Kiedy warto się raczyć likierami na bazie ginu?

  Bądźmy szczerzy – likiery na bazie ginu to alkohole o wyjątkowym smaku, które wymagają specjalnej oprawy. Idealnym miejscem dla nich są różnego rodzaju przyjęcia. Nie muszą być to od razu rodzinne spotkania “na szczycie”. Trunek ten będzie również świetnym tłem dla mniej oficjalnych i bardziej kameralnych spotkań. Likiery na ginie sprawdzą się również podczas samodzielnej konsumpcji. Ich słodko-gorzki smak z pewnością będzie dobrym tłem dla wieczornego relaksu. Likiery na bazie ginu to alkohole, których wygląd jest sam w sobie zaskakujący. Większość z nich charakteryzuje się delikatną, złotą barwą, która będzie się doskonale łączyć z resztą zastawy. Dzięki temu alkohole będą nie tylko świetnym dodatkiem smakowym do rodzinnych imprez, ale też będą się świetnie prezentować z resztą stołu i znajdujących się na nim potraw. Trunki na bazie ginu warto spożywać głównie w porze deseru. Warto je dodawać do bardzo słodkich potraw (a zwłaszcza deserów) takich jak naleśniki, ciasta i oczywiście lody.

  Likiery na bazie ginu – kombinacje smakowe

  Co dodać do trunku, aby wzbogacić jego smak? Likiery na bazie ginu warto połączyć z nutami wanilii, dzięki którym ich lekka goryczka zostanie jeszcze bardziej zminimalizowana. Jeśli ktoś lubi bardziej wytrawne smaki, może je połączyć z owocami cytrusowymi. Można je podawać zarówno w formie zwykłych cząstek, jak i odżywczych soków. Trunki te można też łączyć z klasyczną miętą, dzięki której zyskają wyrazisty, a zarazem mocno orzeźwiający smak.

  Likiery z ginu to alkohole, których zdecydowanie należy spróbować i to niezależnie od okoliczności.

  —–

  Koszyk Wróć do strony