Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Likiery toffee

  • DOOLEYS WHITE CHOCOLATE

   DOOLEYS WHITE CHOCOLATE 15% 0,7L

   69,00  Availability: w magazynie
  • DOOLEYS EGG 15%

   DOOLEYS EGG 15% 0,7L

   69,00  Availability: brak w magazynie
  • DOOLEYS 17%

   DOOLEYS 17% 0,7L

   69,00  Availability: w magazynie

   

  Gładkie i słodkie toffee to jeden z najpopularniejszych smaków, nie tylko wśród słodyczy, ale również w przypadku trunków. Likiery toffee to idealny wybór podczas przygotowywania deserów oraz koktajli, a także niezastąpiony dodatek do ciast.

  Toffee a karmel – co warto wiedzieć o likierach toffee? 

  Delikatny smak oraz jedwabista konsystencja to pierwsze skojarzenia związane z likierami toffee, jednakże na samym wstępie trzeba zaznaczyć, czym trunki z tej kategorii różnią się od alkoholi z dodatkiem karmelu. Toffee powstaje z brązowego cukru z dodatkiem masła. Z kolei podstawowym składnikiem karmelu jest biały cukier, czasami z dodatkiem wody. W grę wchodzi również odmienna temperatura podgrzewania, jednak to właśnie obecność masła zapewnia likierom toffee gładki smak, łączący w sobie słodycz z lekko słonymi nutami. Różnica, choć nieznaczna na pierwszy rzut oka, jest wyczuwalna podczas degustacji. Dlatego warto przed zakupem upewnić się, czy mamy do czynienia z alkoholem karmelowym, czy likierem toffee.

  Kolejnym ważnym czynnikiem, o którym warto pamiętać podczas porównywania butelek, jest alkohol bazowy. Do wytwarzania likierów toffee wykorzystywane są rozmaite trunki, przez co możemy spotkać się z różną zawartością alkoholu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nie może być to mniej niż 15%. Najczęściej jednak likiery toffee zawierają od 17 do 25% alkoholu. Ze względu na wykorzystane składniki, bukiet smakowy trunków z tej kategorii obejmuje karmelizowany cukier, ciastka, kawę oraz wanilię. Dlatego właśnie  likiery toffee łatwo połączyć z wieloma innymi napojami, deserami i przekąskami.

  Jak podawać likiery toffee? 

  Likiery toffee doskonale sprawdzają się w porze deserowej. Niezależnie od tego, czy zostaną podane zamiast słodkiego poczęstunku, wraz z ciastem lub pod postacią polewy do lodów, możemy mieć pewność, że zapewnią wspaniałe doznania smakowe. Jednakże likiery toffee nie spełniają jedynie  deserowej roli.  Świetnie sprawdzą się również jako dodatek do kawy, gorącej czekolady lub jako składnik ciast. Z kolei dla smakoszy trunków najciekawszym wariantem jest bez wątpienia wykorzystanie likierów toffee pod postacią koktajli.

  Tworząc drinki z likierami toffee możemy skorzystać z wariacji popularnych receptur, takich jak Caramel-Chocolate Toffee Martini, Doo-Berry. Dostępny jest też szeroki wybór  przepisów, dostarczonych przez producentów likierów toffee. Firma Dooleys stworzyła całą serię koktajli, która można przygotować w domu lub na imprezie, aby zaskoczyć gości. Jeżeli zależy nam na prostych przepisach, które nie wymagają zakupu rzadkich składników, warto zwrócić uwagę na różne wariacje koktajli Toffee Apple Fireballs – wystarczy zaopatrzyć się w soki jabłkowe, szkocką oraz likiery toffee, aby stworzyć intrygującą kombinację, która sprawdzi się zarówno w lecie, jak i podczas długich zimowych wieczorów. Niezależnie od wybranej kombinacji, toffee oferuje ogromną swobodę podczas łączenia smaków, doskonale łącząc się z nutami kawy, czekolady, jabłek, gruszki oraz innymi owocami.

   

  Koszyk zamknij