Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Likiery kokosowe

   

  Niezaprzeczalnie likiery kokosowe należą do grona najsmaczniejszych na rynku. Konsumenci doceniają ich słodycz, połączoną z daleko idącym, egzotycznym aromatem. Kiedy i z czym warto je spożywać? Jak scharakteryzować ich smak?

  Likiery kokosowe – (nie)znany alkohol?

  W Polsce likiery kokosowe kojarzą się głównie z konkretnymi markami trunków. Oczywiście nie sposób ich wymienić — każdy miłośnik dobrych i smacznych alkoholi, ma swoją konkretną, ulubioną markę. Nieprzypadkowo traktuje się je głównie jako wyjątkowy i niepowtarzalny w smaku deser. Faktem jest, że słodycz trunków, w połączeniu z intensywnym smakiem kokosa i lekko wyczuwalnym aromatem wódki, jest czymś magicznym, co doceniają miłośnicy wyjątkowych alkoholi nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Jak scharakteryzować likiery z kokosów? Większość z nich to trunki o niewielkiej zawartości alkoholu, wynoszącej maksymalnie 20%. Alkohole kokosowe są też dość gęste i sycące. Z tego też względu traktuje się je — co wspomniano wcześniej — jako smaczny deser. Rzadko w ich składzie można znaleźć dodatkowe nuty smakowe. Czasem wzbogaca się je aromatami owoców cytrusowych, które jednak nie powinny być tak intensywnie zarysowane.

  Kiedy raczyć się likierami kokosowymi?

  Likiery kokosowe zwykle konsumuje się w porze popołudniowej, jako smaczne i pożywne desery. Opcjonalnie można je wykorzystać jako dodatek do bardziej klasycznych dań deserowych. Likiery z kokosów świetnie komponują się z lodami (zwłaszcza śmietankowymi i waniliowymi), a także z kawą i ciastem. Coraz więcej osób traktuje ów trunek jako smaczne i relaksujące zakończenie tygodnia, po trudnym i męczącym czasie pracy. Likiery kokosowe doskonale smakują też jako dodatek do kawy i innych, rozgrzewających napojów. Jeśli chodzi o porę roku, to warto je pić zarówno latem, jak i zimą. W porze letniej będą doskonałym dodatkiem do codziennej rekreacji na świeżym powietrzu. Z kolei zimą sprawdzą się w roli rozgrzewającego, aromatycznego deseru i dodatku do kawy, ciasta lub lodów. Likiery kokosowe można podawać również w trakcie mniej lub bardziej oficjalnych spotkań. Ich łagodny smak docenią zwłaszcza kobiety, które z przyjemnością będą się nimi rozkoszować w trakcie spotkań we własnym gronie.

  Likiery kokosowe – czy warto spróbować?

  W naszym asortymencie pojawia się kilka ciekawych likierów kokosowych, z którymi koniecznie trzeba się zapoznać. Trunki te wyróżniają się — co oczywiste — solidną dawką słodyczy, ale też dużą gęstością, ciekawą kombinacją smakową i przede wszystkim — wszechstronnością zastosowań. Dostępne u nas alkohole warto połączyć np. z sokami cytrusowymi, które z pewnością wzmocnią egzotyczny wymiar tych trunków. Likiery kokosowe to także idealny materiał do eksperymentowania. Jego zakres znacząco wykracza poza degustacyjny wymiar alkoholu. Trunki te wykorzystuje się bowiem na szeroką skalę również w kuchni, gdzie są ciekawym dodatkiem do wielu różnych, oryginalnych potraw.

  Likiery kokosowe to propozycja dla osób o nietuzinkowych predyspozycjach smakowych. Warto je polecić nie tylko kobietom, ale też mężczyznom, którzy z pewnością docenią ich podkreśloną egzotyką słodycz.

  Koszyk Wróć do strony