Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

    Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

    Likiery migdałowe

     

    Ojczyzną likierów migdałowych są oczywiście Włochy. To tam dawniej powstawały prawdziwe, flagowe trunki, które reprezentowały tę rodzinę produktów. Co ciekawe, sporo z nich znanych jest również w Polsce. Zwykle likiery migdałowe mają dość intensywny smak. Skutecznie wzmacnia go solidna zawartość alkoholu, która oscyluje w granicach od 20 do nawet 30%.

    Likiery migdałowe – podstawowe informacje

    Prawdą jest, że najlepsze likiery migdałowe to często mariaże różnych smaków i aromatów. Występują w nich – oprócz solidnej dawki migdałów – dodatki w postaci wiśni, brzoskwini, moreli, a nawet różnych ziół. Zresztą nie jest to przypadek. Większość z tych składników ma dużo wspólnego z klimatem śródziemnomorskim, do którego przecież Włochy – jak najbardziej – należą. Faktem jest również to, że likiery migdałowe są bardzo słodkie. Jest to nie tylko efektem ich technologii produkcji, ale też zastosowania do ich produkcji wanilii. Efekt smakowy likierów migdałowych podkreślają różnego rodzaju przyprawy o mniej lub bardziej zaskakującym aromacie. Z tego też powodu alkohole te są bardzo często uważane za smaczne desery. Europejczycy bardzo chętnie spożywają je w trakcie zarówno niewielkich spotkań w wąskim gronie znajomych, jak i podczas dużych, rodzinnych biesiad. Nie jest to oczywiście trunek polecany do posiłku, ale jak najbardziej do deseru.

    Z czym pić likiery migdałowe?

    Likiery z migdałów mają to do siebie, że można je łączyć z wieloma różnymi dodatkami. Bardzo często dodaje się je do alkoholi uważanych za mocne, a także do soków i popularnych napojów. Jeśli chodzi o dobór konkretnych smaków, to likier z migdałami w tle warto pić z sokami cytrusowymi, a zwłaszcza pomarańczowymi, cytrynowymi, brzoskwiniowymi, czy też ananasowymi. W ten sposób można łatwo sporządzić drink, który – jak same Włochy – kojarzą się ze słońcem, latem i gorącem. Likiery migdałowe można też pić jako dodatek do różnych, deserowych napojów w tym kawy. Sporo osób łączy je również z lodami, ciastami, ciastkami i wieloma innymi, słodkimi przekąskami. Warto podkreślić, że trunki te są nieodzownym składnikiem wielu różnych, smacznych i słodkich drinków. Nic więc dziwnego, że zarówno Włosi, jak i pozostali Europejczycy tak bardzo je kochają.

    Likiery migdałowe – różne warianty i kombinacje

    Jak podawać likiery migdałowe? W zasadzie istnieje kilka sposobów ich podania. Najprostszy z nich to oczywiście trunek serwowany w czystej postaci. Likier migdałowy ma wtedy temperaturę pokojową i podaje się go w kieliszkach o pojemności 60 ml. Drugą metodą serwowania alkoholu jest połączenie go z sokiem pomarańczowym lub wiśniowym. W celu uzyskania optymalnego połączenia obydwu składników łączy się je w proporcjach 1:1. Trzecią metodą podawania trunku jest zmieszanie 150 ml soku pomarańczowego, jednego kieliszka likieru (60 ml), a także soku z jednej ćwiartki cytryny. Nawiasem mówiąc jest to przepis na słynny drink Hot Gold.

    Reasumując, likiery migdałowe to smak znany nie tylko ze smacznych drinków, ale też z kuchni. Nie wszyscy wiedzą, że są one składnikami popularnego w Polsce tiramisu.

    Twój koszyk
    • No products in the cart.
    0