Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie 1–16 z 22 wyników

  Gin Mini

  Gin: Elegancja w małej butelce

  Gin to trunek, który niezmiennie kojarzy się z elegancją i wyrafinowaniem. Choć często wykorzystywany jako składnik popularnych drinków, jak Martini czy Gin & Tonic, to jego samotne podawanie staje się coraz bardziej trendy. Co warto wiedzieć o tym wyjątkowym alkoholu?

  Charakterystyka Ginu

  Gin wyróżnia się charakterystycznym smakiem owoców jałowca oraz zawartością alkoholu wynoszącą przynajmniej 37,5%. Podstawowy gin nie ma ograniczeń co do dodatkowych substancji, jednak destylowany gin lub London Gin podlegają surowszym wymaganiom procesowym. Gin to także mieszanka gorzkiego smaku jałowca, skórek cytrusowych i ziół, co nadaje mu wyjątkowy, cierpki bukiet.

  Historia Ginu

  Początki ginu sięgają starożytności, gdy Rzymianie używali jałowca do aromatyzowania swoich trunków. W średniowieczu mnisi z Włoch destylowali mocniejsze alkohole, a jałowiec znalazł się w ich recepturach leczniczych. Początki współczesnego ginu wiąże się z XVI-wiecznymi Niderlandami, gdzie wytwarzano jałowcowy alkohol o nazwie „genevere”. To stamtąd trunek zyskał popularność na Wyspach Brytyjskich, konkurując z francuskimi alkoholami.

  Serwowanie Ginu

  Gin to trunek o uniwersalnym zastosowaniu, doskonały w każdej kombinacji. Można go podawać:

  • Z kostkami lodu, by schłodzić i rozcieńczyć.
  • Samodzielnie, by cieszyć się wszystkimi nutami smakowymi.
  • Jako składnik koktajli, np. Gimlet, Martini, Negroni.
  • W prostych mieszankach, z herbatą, sokami owocowymi lub kwiatowymi.

  Obecnie w naszej liście asortymentowej możemy spotkać następujące miniaturki ginu:

   

   

  Koszyk Wróć do strony