Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

  Malbec

  • REPASSO BLEND RED 2018 14%

   WINO REPASSO BLEND RED 2018 14% 0,75L

   79,00  Availability: w magazynie
  • LA LINDA MALBEC LUJAN DE CUYO / MENDOZA 2021

   WINO LA LINDA MALBEC LUJAN DE CUYO / MENDOZA 2021 0,75L

   59,00  Availability: w magazynie
  • Elevado Selected Red

   WINO ELEVADO SELECTED RED 13% 0,75L

   37,90  Availability: w magazynie
  • RIO DE LA PLATA MALBEC 2019 13,2%

   WINO RIO DE LA PLATA MALBEC 2019 13,2% 0,75L

   45,00  Availability: w magazynie
  • VRAI CANON BOUCHE LE TERTRE DE CANON

   WINO CHATEAU VRAI CANON BOUCHE LE TERTRE DE CANON 2015 14% 0,75L

   89,00  Availability: w magazynie
  • Kaiken Ultra Malbec

   KAIKEN ULTRA MALBEC 14,5% 1,5L

   209,00  Availability: brak w magazynie
  • TRAPICHE MALBEC MENDOZA

   TRAPICHE MALBEC MENDOZA 2022 0,75L

   42,00  Availability: brak w magazynie
  • PUNTO FINAL MALBEC

   PUNTO FINAL MALBEC 2019 13,5% 0,75L

   57,00  Availability: brak w magazynie

  Sięgając po butelkę z napisem Malbec na etykiecie, możemy poczuć się jak znawca wina, który schodzi z utartej ścieżki. Wina Malbec są znacznie mniej popularne od trunków wytwarzanych ze szczepów Cabernet Sauvignon, Merlot czy Pinot Noir, ale oferują smak, który w niczym nie ustępuje bardziej rozpoznawalnym odmianom.

  Co wyróżnia wina Malbec? 

  Wina Malbec charakteryzują się pełnym i mocnym smakiem, połączonym z wysoką zawartością alkoholu (13,5-15%).  Ważna jest też umiarkowana obecność tanin. Ciemna barwa purpury, w połączeniu z wyrazistym aromatem to znak, że mamy do czynienia z  tym trunkiem. Jego bukiet  może zaskoczyć podczas degustacji. Dominujące nuty smakowe śliwki, jeżyn, wanilii, tytoniu oraz kakao. Do tego dodatek czekolady, wiśni, skóry i lekkim posmakiem dębiny. Przez to wina Malbec świetnie komponują się z szeroką gamą potraw. Umiarkowana zawartość tanin sprawia, że trunek doskonale łączy się z chudszym rodzajami czerwonego mięsa oraz niektórymi rodzajami drobiu – na przykład z indykiem.

  Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wina Malbec podać wraz z cięższymi potrawami, ale najlepszym wyborem będą mięsa. Steki, filety, polędwice oraz dania zawierające pietruszkę, sumak, tymianek, rozmaryn, pieprz, kminek, goździki, szalotkę, czosnek czy wędzoną paprykę. Wina Malbec to również jedne z niewielu czerwonych trunków o pełnym smaku, które łączą się dobrze z błękitnymi serami pleśniowymi oraz białymi, miękkimi serami o mocnym zapachu. Wbrew obiegowej opinii, wina tego nie należy serwować w temperaturze pokojowej. Najlepsze jest nieco poniżej tej granicy. Przed podaniem należy umieścić butelkę na około pół godziny w lodówce. Jak w przypadku innych czerwonych trunków, także i tej odmiany nie należy podawać wraz z rybami oraz kwaśnymi potrawami i sałatkami.

  Z Europy do Nowego Świata – historia win Malbec 

  Wina Malbec wywodzą się z Francji, a dokładniej z okolic miasta Cahors. Ośrodek ten znany był w średniowieczu za sprawą kupców oraz bankierów, którzy udzielali pożyczek w całym chrześcijańskim świecie. Ze względu na konieczność spłaty odsetek – nieraz wysokich – określenie cahorczyk było kojarzone ze skąpstwem oraz niezdrowym wręcz upodobaniem do pieniądza. Położone nad brzegiem rzeki Lot miasto, miało również wyjątkowo atrakcyjną lokalizację z punktu widzenia handlu. Dzięki obecności wodnego traktu, można było dotrzeć bezpośrednio do Bordeaux – prawdopodobnie najważniejszego rynku winiarskiego w Europie. Właśnie tam sprzedawano wina Malbec, jednakże ustępowały one popularnością trunków wytwarzanych w samym Bordeaux. Powodem było prawo, które zapewniało lokalnym winiarzom pierwszeństwo podczas kontaktów z kupującymi. Zwłaszcza w przypadku lukratywnych transakcji z Anglikami.

  Z tego powodu wina te były kupowano znacznie rzadziej, a długi czas oczekiwania wiązał się z koniecznością obniżenia cen. Kolejnym powodem, dla którego szczep Malbec cieszy się tak osobliwą sławą, jest fakt, iż rośliny są wyjątkowo trudne w uprawie. Źle znoszą uprawę poza warunkami panującymi w regionie Cahors. Francuscy plantatorzy bali się marnowania  ziemi pod sadzonki tego gatunku, preferując bardziej odporne odmiany. Z tego powodu wina Malbec były stosunkowo mało znane, a owoce tej odmiany były częściej używane we Francji, jako dodatek do mieszania z innymi gronami. Jednakże wina te znalazły nowy dom w Argentynie.  Szczep ten wyjątkowo dobrze przyjął się, pomimo pozornie odmiennego klimatu. W ciągu dwóch dekad argentyńskie trunki stały się synonimem wina Malbec. Zainteresowanie tym gatunkiem sprawiło, iż plasuje się on tuż za trzema gigantami sceny winiarskiej.

  Koszyk Wróć do strony