Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

  Palomino

  • SHERRY SANDEMAN FINO 15%

   SHERRY SANDEMAN FINO 15% 0,75L

   47,00  Availability: w magazynie
  • SHERRY SANDEMAN MEDIUM SWEET 15%

   SHERRY SANDEMAN MEDIUM SWEET 15% 0,75L

   43,00  Availability: w magazynie
  • Sherry Del Duque Amontillado 30yo

   SHERRY DEL DUQUE AMONTILLADO 30YO 21,5% 0,75L

   329,00  Availability: w magazynie
  • SHERRY OSBORNE FINO PALE DRY 15%

   SHERRY OSBORNE FINO PALE DRY 15% 0,75L

   49,90  Availability: w magazynie
  • Sherry Tio Pepe

   SHERRY TIO PEPE 15% 0,75L

   59,99  Availability: brak w magazynie
  • SHERRY OSBORNE MEDIUM 15% 0,75L

   SHERRY OSBORNE MEDIUM 15% 0,75L

   45,00  Availability: brak w magazynie

   

  Wina Palomino wywodzą się z południowej Hiszpanii. Produkuje się je z bardzo popularnego białego szczepu, który uprawiany jest głownie w regionie Jerez. Trunki idealnie sprawdzają się na co dzień. Dla wielu osób stanowią nieodłączny element luźnych spotkań ze znajomymi. Wina te wyróżniają się niską kwasowością oraz dość prostym bukietem. Na specjalną uwagę zasługują odmiany wzmacniane, których jakość jest o wiele wyższa. Wina Palomino w stylu sherry znane są przede wszystkim w Kalifornii, Australii oraz Nowej Zelandii. Z pewnością powinny ich skosztować ci, którzy poszukują alkoholi o umiarkowanej słodyczy. Zawartość cukru w składzie nie jest byt wysoka.

  Wina Palomino – co warto o nich wiedzieć? 

  Wina Palomino bazują na białej odmianie winogron. Wspomniany szczep cechuje się ponadprzeciętną wydajnością. Jest to tradycyjna odmiana uprawiana w Jarez. Warto wiedzieć, że zdecydowana większość winnic z tego regionu nie stosuje innych owoców. Wina tego szczepu powstają z winogron o bladozielonym kolorze, które podczas procesu dojrzewania zyskują złoty odcień. Odznaczają się niską kwasowością oraz średnią zawartością cukru.

  Wina Palomino otrzymuje się z winogrona zbieranego na początku września. Wytrawne trunki o zawartości alkoholu 11-12% wymagają kilkumiesięcznej fermentacji. Następnym krokiem jest wstępna ocena trunku. Wina ciemniejsze wykazują wyższą tęgość oraz mocniejszą strukturę. Te jaśniejsze staną się Manzanillą lub Fino. Kolejnym etapem jest wzmocnienie alkoholu destylatem winnym. Takie mocniejsze trunki  przechoruje się w specjalnych beczkach dębowych, co ma bezpośredni wpływ na ich walory smakowe.

  Charakterystyka szczepu Palomino 

  Wina Palomino przywołują na myśl gorącą Andaluzję. Szacuje się, że z każdego hektara upraw może zostać wyprodukowanych nawet 80 hektolitrów wspomnianego alkoholu. Sposób dojrzewania trunku to kwestia indywidualna. Trunki dojrzewające pod cienką warstwą drożdży nie są narażone na proces oksydacji. Tymczasem druga grupa ma ciągły kontakt z tlenem.

  Najbardziej wytrawne wina Palomino to Manzanilla. Ciekawe jest, że do ich produkcji stosuje się wyłącznie owoce uprawiane na ziemiach kredowo-wapiennych. Zdarza się, że do trunków dodawana jest niewielka ilość muskatu aleksandryjskiego. W efekcie wina z tego szczepu występują w tak wielu wariantach, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie jest tylko kwestią czasu!

  Do czego podawać wina Palomino? 

  Wina Palomino można serwować do przystawek i słonych przekąsek. Bardzo często wybiera się je podczas towarzyskich spotkań. Pasują do ostryg i innych owoców morza. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wina te podać podczas uroczystego obiadu. A to dlatego, że genialnie komponują się z łososiem, pstrągiem czy grillowanym mięsem. Możliwości są niemal nieograniczone, więc wszystko zależy od osobistych upodobań kulinarnych.

  Wzmocnione wina Palomino zachwycają złożonym bukietem, którym warto się delektować podczas relaksu czy chwil kontemplacji. Dotyczy to przede wszystkim odmian długo dojrzewających w specjalnych beczkach. Ponieważ wino ma bogaty bukiet i wiele aromatów, delektowanie się nim przez godziny wieczornego odpoczynku to idealny pomysł na odprężenie.

  Koszyk Wróć do strony