Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

Przepis na Espresso Martini – koktajl, który postawi cię na nogi

Nic tak nie pobudza do działania jak filiżanka wybornego Espresso. Co jest jeszcze lepsze? Połączenie mocno aromatycznej kawy z mocnym alkoholem. Na taki pomysł wpadł w latach 80. XX wieku legendarny barman Dick Bradsell podczas pracy w Fred’s Club w Londynie. Dowiedz się, jak przygotować Espresso Martini – energetyzujący drink z kawą.

Czytaj dalej »

Caipirinha – jak zrobić narodowy koktajl Brazylii?

Jeżeli kiedykolwiek będziesz w Brazylii i wstąpisz do jednego z lokalnych barów, z pewnością pierwszą rzeczą, jakiej spróbujesz będzie  koktajl zwany caipirinha. Caipirinha to kultowy napój alkoholowy, który już od wielu lat nosi status narodowego koktajlu Brazylii. Jego głównym składnikiem jest popularna cachaça, czyli rodzaj brazylijskiego rumu uzyskanego w wyniku destylacji trzciny cukrowej. 

Czytaj dalej »

Oryginalny przepis na Irish Coffee. Zrób wyborną kawę z whisky po irlandzku

Kiedy najlepiej pić kawę po irlandzku? Mówi się, że to idealny napój wówczas, kiedy potrzebujesz czegoś, co rozgorzeje Cię do szpiku kości. Ale energetyczna moc irlandzkiej kawy to nie jedyny atut. Drugim walorem jest moc rozróżnienia, która wpływa w każdym łyku tej inspirującej mieszanki whisky i wybornej kawy ze śmietanką. Jak przygotować relaksującą i dającą energii kawę po irlandzku?

Czytaj dalej »

Drinki z Aperolem: 6 najciekawszych przepisów

Czy wiesz, że Aperol to likier alkoholowy, który produkowany jest od przeszło 100 lat? Chociaż we Włoszech Aperol był znany „od zawsze”, to świat przekonał się do niego dopiero w ostatniej dekadzie. Przyczynił się do tego najpopularniejszy drink z Aperolem, czyli Aperol Spritz, który w pewnym momencie stał się prawdziwym królem Instagrama. Drinki z aperolem stały się bardzo popularne. Jak pić Aperol i z czym najlepiej go mieszać?

Czytaj dalej »
Shopping cart close