Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie jednego wyniku

  Likiery pinacolada

  • DE KUYPER PINA COLADA

   DE KUYPER PINA COLADA 14,5% 0,7L

   55,00  Availability: brak w magazynie

   

  Na rynku wykwintnych alkoholi są trunki i “dzieła sztuki”. Do tej drugiej grupy zdecydowanie zaliczają się likiery pinacolada, które są bardzo dobre, słodkie i wyróżniają się złożonym smakiem. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tych skądinąd wyjątkowych trunków? Dlaczego warto cieszyć się ich niepowtarzalnym smakiem?

  Likiery pinacolada – opis smaku

  Likiery pinacolada charakteryzują się wyjątkowym i niepowtarzalnym smakiem. Jest to zasługą ich złożoności, a także wszechstronności. Podczas produkcji można wprowadzać do nich praktycznie dowolne nuty smakowe, dzięki czemu uzyskuje się alkohol o bardzo złożonym i często nieoczywistym smaku. Poza tym – co trzeba jasno podkreślić – alkohole te nieprzypadkowo kojarzą się z egzotyką. Jest w nich mnóstwo życia, energii i radości. Świadczy o tym ich oryginalny smak. Składa się on z kokosu (ewentualnie mleka kokosowego), ananasa i oczywiście spirytusu lub wódki. To, jak bardzo intensywny smak będzie miał dany alkohol, zależeć będzie w głównej mierze od tego, czy producent stworzył go w oparciu o wódkę, czy też spirytus. W tym pierwszym przypadku trunek będzie miał bardziej deserowy, czyli łagodniejszy smak. W drugim wariancie posmak alkoholu będzie znacznie bardziej wyrazisty, a jego stężenie może osiągnąć nawet 20 – 30 procent. Oczywiście dostępne w sprzedaży likiery pinacolada mogą oferować znacznie bardziej złożone walory smakowe.

  Likiery pinacolada – na jakie okazje?

  Kiedy warto delektować się likierami pinacolada? Otóż – jak to mówią znawcy – każda okazja jest dobra. Zwykle jednak trunki te spożywa się podczas dużych, rodzinnych uroczystości, a także jako poobiedni dodatek do deseru. Niektórzy konsumują je w porze wieczornej, doceniając niejako w samotności ich wyjątkowy i słodki smak. Z pewnością warto je potraktować jako element celebracji wieczornego lub weekendowego relaksu. Można je też spożywać podczas wieczornego oglądania telewizji np. z przyjaciółmi, rodziną lub z drugą połową. Likiery pinacolada niewątpliwie kojarzą się z latem i energią, wobec czego można je pić właśnie wtedy, np. w trakcie codziennej, nie tylko wieczornej aktywności na świeżym powietrzu. Alkohole te można też połączyć z różnego rodzaju deserami. Świetnie komponują się z lodami. Można je też wykorzystać w roli ponczu do nasączania biszkoptów. Jednym słowem – obok takich alkoholi nie można przejść obojętnie.

  Likiery pinacolada – dodatki i wariacje smakowe

  Przyjęło się, że likiery pinacolada najlepiej smakują bez dodatków. Jest to jednak spore uproszczenie. Niektóre wariacje tych alkoholi naprawdę potrafią zaskoczyć wyjątkowym smakiem. Połączenie trunku z miętą, lodem i owocami cytrusowymi z pewnością zaskoczy każdego, kto jest przyzwyczajony do klasycznej pina colada. Z kolei dodanie do niej niektórych napojów alkoholowych (zamiast wspomnianej wódki lub spirytusu) z pewnością złagodzi smak trunku i pozwoli odkrywać go na nowo.

  Likiery pinacolada to trunki pod wieloma względami wyjątkowe. I to nie tylko ze względu na ich niekwestionowany, oryginalny, a zarazem dobrze znany smak, ale też ze względu na możliwość ich dowolnej modyfikacji.

  Shopping cart close