Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 250 PLN!

  Wyświetlanie 1–16 z 25 wyników

  Wódka czysta polska

  • PRAVDA 40% 0,7L

   WÓDKA PRAVDA 40% 0,7L

   119,00  Availability: w magazynie
  • KRUK WÓDKA POLSKIE ŻYTO 0,5L

   WÓDKA KRUK WÓDKA POLSKIE ŻYTO 0,5L

   99,00  Availability: w magazynie
  • POTOCKI 40% 0.7L

   WÓDKA POTOCKI 40% 0.7L

   249,00  Availability: w magazynie
  • Spirytus Rektyfikowany 95% Fjorowka Premium Quality 0,5l

   Spirytus Rektyfikowany 95% Fjorowka Premium Quality 0,5l

   75,00  Availability: w magazynie
  • PATRONA ZABATANI

   WÓDKA PATRONA ZABATANI PREMIUM VODKA 40% 0,7L

   139,00  Availability: w magazynie
  • WYBOROWA 40% 0,5L

   WYBOROWA 40% 0,5L

   32,00  Availability: brak w magazynie
  • WYBOROWA 40% 0,7L

   WYBOROWA 40% 0,7L

   49,90  Availability: brak w magazynie
  • KRUK WÓDKA POLSKI ZIEMNIAK 0,5L

   KRUK WÓDKA POLSKI ZIEMNIAK 0,5L

   99,00  Availability: brak w magazynie
  • U'LUVKA 40% 0,1L

   U’LUVKA 40% 0,1L + KIELISZKI

   99,00  Availability: brak w magazynie
  • Ultimat

   ULTIMAT 40% 0,7L

   169,00  Availability: brak w magazynie
  • Amundsen

   AMUNDSEN 40% 0,7L

   48,99  Availability: brak w magazynie
  • Chopin Potato Black

   CHOPIN POTATO BLACK 40% 0,5L

   89,99  Availability: brak w magazynie
  • Orkisz

   ORKISZ 40% 0,7L

   79,00  Availability: brak w magazynie
  • Pravda

   PRAVDA 40% 1,75L

   209,00  Availability: brak w magazynie
  • Żubrówka Biała

   ŻUBRÓWKA BIAŁA 40% 0,5L

   25,99  Availability: brak w magazynie
  • KRUK WÓDKA POLSKIE ŻYTO 0,7L

   KRUK WÓDKA POLSKIE ŻYTO 0,7L

   125,00  Availability: brak w magazynie

   

  Wódka czysta to alkohol łatwy i tani w produkcji. W przeciwieństwie do wielu innych, mocnych trunków, nie wymaga leżakowania i co najważniejsze: łatwo można pozyskać surowce przeznaczone do jego produkcji. Ciekawostką jest fakt, że trunek ten jest na chwilę obecną jednym z najczęściej produkowanych na świecie. Świadczy o tym przede wszystkim duży popyt, który przełożył się na aż 4,5 miliarda litrów wypitego trunku w 2012 roku.

  Wódka czysta i jej smak

  Wiele osób uważa, że wódka czysta nie ma smaku. Nic bardziej mylnego! Oczywiście, najgorsze jakościowo trunki nie muszą smakować każdemu. Niemniej produkty renomowane, sprawdzone i gatunkowe, mają dużo lepszy i bardziej wyrazisty smak. Oznacza to, że można je spożywać zarówno w temperaturze pokojowej, jak i odpowiednio schłodzone  do 10 – 15 stopni Celsjusza. Nie trzeba być doświadczonym znawcą, aby wyczuć w wódce czystej smak i aromat jej poszczególnych składników. W Polsce wódka czysta jest jednym z najpopularniejszych trunków. Co prawda, nie sprawdza się jako dodatek do obiadu, ale z powodzeniem może posłużyć jako napitek biesiadny. Warto podkreślić, że wódkę czystą często popija się sokiem lub innymi napojami, które mają złagodzić jej intensywny smak. „Czysta” jest nieraz wykorzystywana jako baza do drinków. To ona decyduje o tym, jak wyrazisty i mocny jest koktajl. Często łączy się ją z popularnymi napojami, takimi jak coca cola.

  Wódka czysta w kulturze

  W polskiej kulturze wódka czysta ma szczególne znaczenie. Część dostępnych na tutejszym rynku produktów nawiązuje swą nazwą do niektórych postaci historycznych. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że Polacy po prostu lubią wódkę czystą, mocno związaną z tradycją. Pije się ją często w trakcie dużych uroczystości, w tym wesel, chrzcin, urodzin, a nawet imienin. Alkohol ten spożywa się również w bliskim gronie znajomych. Czasami wódka czysta jest pita w samotności,  jako świetne uzupełnienie wieczornego relaksu. Warto dodać, że wiele osób lubi spożywać wódkę czystą na zdrowie. Faktem jest, że w małych ilościach, alkohol ten skutecznie podnosi ciśnienie, dodaje energii i rozgrzewa. Bez niej trudno wyobrazić sobie typowo staropolskie spotkanie biesiadników. Dziś wódka czysta ten jest często porównywana z innymi odmianami alkoholi, aczkolwiek tylko on jest w stanie zaoferować tak wyjątkowy i intensywny smak.

  Co warto wziąć pod uwagę wybierając wódkę czystą?

  Pierwszym kryterium, jakie należy uwzględnić podczas wyboru wódki czystej, jest oczywiście jej rodzaj. Na rynku jest ich całkiem sporo, toteż warto wybrać produkt idealny dla siebie. Najprostsze i najtańsze alkohole powstają z połączenia spirytusu i wody. Bardziej wyselekcjonowana wódka czysta sjest już tworzona w oparciu o sprawdzone składniki i receptury. Nie można też zapominać o pochodzeniu danego trunku. I choć niektóre, dobrze znane marki tego trunku zostały sprzedane podmiotom trzecim, to nadal są produkowane w Polsce i co najważniejsze – z polskiego zboża. A to dla wielu osób jest bardzo istotne. Przy wyborze alkoholu warto też zwrócić uwagę na jego wartość procentową. W przypadku większości z nich wynosi ona 40 – 45 %, ale „czysta” może mieć nawet do 60 %.

   

  Podsumowując, wódka czysta to trunek o ciekawym smaku, którego nie można porównać z niczym innym. I właśnie dlatego warto go wypróbować!

  Shopping cart close