Alkohole Świata

SZYBKA DOSTAWA! Warszawa - realizacja zamówienia nawet w 2 h

Darmowa dostawa
od 299 PLN!

  Wyświetlanie wszystkich wyników: 14

  Wina argentyńskie

  • REPASSO BLEND RED 2018 14%

   WINO REPASSO BLEND RED 2018 14% 0,75L

   79,00  Availability: w magazynie
  • LA LINDA MALBEC LUJAN DE CUYO / MENDOZA 2021

   WINO LA LINDA MALBEC LUJAN DE CUYO / MENDOZA 2021 0,75L

   59,00  Availability: w magazynie
  • KAIKEN ESTATE CABERNET SAUVIGNON

   WINO KAIKEN ESTATE CABERNET SAUVIGNON 14% 0,75L

   59,00  Availability: w magazynie
  • Elevado Selected Red

   WINO ELEVADO SELECTED RED 13% 0,75L

   37,90  Availability: w magazynie
  • PUNTO FINAL CABERNET SAUVIGNON

   WINO PUNTO FINAL CABERNET SAUVIGNON 2019 13,% 0,75L

   49,00  Availability: w magazynie
  • PUNTO FINAL CABERNET FRANC RESERVA

   WINO PUNTO FINAL CABERNET FRANC RESERVA 2018 13,5% 0,75L

   59,00  Availability: w magazynie
  • PORTILLO CABERNET SAUVIGNON 2014

   WINO PORTILLO CABERNET SAUVIGNON 2014 14% 0,75L

   47,90  Availability: w magazynie
  • RIO DE LA PLATA MALBEC 2019 13,2%

   WINO RIO DE LA PLATA MALBEC 2019 13,2% 0,75L

   45,00  Availability: w magazynie
  • CHATEAU BEL AIR PERPONCHER ROUGE RESERVE BORDEAUX AOC 0.75L

   WINO CHATEAU BEL AIR PERPONCHER ROUGE RESERVE BORDEAUX AOC 0.75L

   75,00  Availability: brak w magazynie
  • Elevado Selected White

   ELEVADO SELECTED WHITE 12% 0,75L

   37,90  Availability: brak w magazynie
  • Kaiken Ultra Malbec

   KAIKEN ULTRA MALBEC 14,5% 1,5L

   209,00  Availability: brak w magazynie
  • KAIKEN ESTATE SAUVIGNON BLANC
  • TRAPICHE MALBEC MENDOZA

   TRAPICHE MALBEC MENDOZA 2022 0,75L

   42,00  Availability: brak w magazynie
  • PUNTO FINAL MALBEC

   PUNTO FINAL MALBEC 2019 13,5% 0,75L

   57,00  Availability: brak w magazynie

  Wina argentyńskie kojarzą się przede wszystkim z korzennymi trunkami o wyrazistym smaku i zapachu. Wybór alkoholi jest jednak o wiele większy, dzięki czemu każdy może znaleźć wariant odpowiedni dla siebie. Na specjalną uwagę zasługują specjały o nutach owocowych, które stanowią źródło upragnionego orzeźwienia w gorące dni. Bez wątpienia wytrawne wina będą idealnym dopełnieniem smacznego obiadu, kolacji z drugą połówką czy domówki w gronie przyjaciół.

  Historia win argentyńskich 

  Początek win argentyńskich sięga XVI wieku. To właśnie wtedy rozpoczęto intensywną uprawę winorośli, którą szybko rozpowszechnili misjonarze. Warto wiedzieć, że Ojciec Juan Cedron założył pierwszą znaną winnicę w roku 1556. Miała ona swoją siedzibę w prowincji Mendoza. W rezultacie już od kilkuset lat jest to największy obszar winiarski w całej Argentynie.

  Wina argentyńskie zaczęto sprzedawać  komercyjnie w 1557 roku z inicjatywy duchownych. Za pewien czas francuski agronom Miguel Aime Pouget podarował lokalnemu gubernatorowi sadzonki francuskich winogron. Istotne, że szczep Malbec został doceniony nawet przez bardzo wymagających koneserów. Warto wiedzieć, że z tej odmiany produkuje się aktualnie najpopularniejsze wina argentyńskie.

  Największe regiony winiarskie w Argentynie 

  Wina argentyńskie wytwarza się przede wszystkim w zachodniej części Ameryki Południowej. Ogromne plantacje zlokalizowane są w okolicach pasma górskiego Andów. Istotne, że do nawadniania wykorzystuje się zaawansowany system irygacji. Otóż wodę pozyskuje się ze śniegu topniejącego na szczytach. Grona na wina sadzone są w regionie Mendoza. Dlatego też w tym obszarze powstaje około 60% trunków krajowych.

  Drugim największym regionem winiarskim jest San Juan. Nieopodal znajduje się La Rioja, skąd pochodzą wysokojakościowe białe wina argentyńskie. Do ich produkcji stosuje się głównie szczepy Moscatel i Torrontes. Dodatkowo, w północno-zachodniej części kraju znajdują się takie obszary winiarskie, jak Tucuman, Salta, Catamarca oraz Jujuy. Plantacje zlokalizowane są na wysokości około 1500 m n.p.m. dzięki czemu trunki są jedyne w swoim rodzaju. Dlatego to te wina wyróżniające się wyższym poziomem kwasowości.

  Czym wyróżniają się wina argentyńskie? 

  Wina argentyńskie bazują na owocach dojrzewających w specyficznym klimacie. Istotne jest to, że różnorodność szczepów przekłada się na szeroki wybór trunków. Warto wiedzieć, że latorośle mają optymalne warunki do wzrostu, co ma bezpośredni wpływ na walory smakowe grona wykorzystywanego do produkcji alkoholi. Warty uwagi jest fakt, że wina argentyńskie zazwyczaj nie zawierają dużej ilości cukru. Dodatkowo w składzie nie brakuje garbników oraz tanin, co docenią miłośnicy głębi oraz chłodnych nut.

  Wśród win argentyńskich dominują odmiany wytrawne. Bez wątpienia wybornie smakują one w towarzystwie wołowiny, ryb czy owoców morza. Z pewnością czerwone wina argentyńskie intrygują głębią smaku oraz subtelną kwasowością. Z kolei odmiany białe to głównie specjały półwytrawne, w których przeważają nuty owocowe. Niewątpliwie są one chętnie wybierane przez osoby z wprawionym podniebieniem. Podczas delektowania się alkoholem można wyczuć jego niezwykłą złożoność.

  Koszyk Wróć do strony